Bitcoin ve Altcoin Milyarderi: Tüm Coinlerimi Bağışlayacağım!

Bitcoin ve Altcoin Milyarderi: Tüm Coinlerimi Bağışlayacağım!

En büyük Bitcoin ve altcoin türev borsalarından biri olan FTX’in CEO’su ve milyarder Sam Bankman-Fried, yakın zamanda yapılan bir röportaja göre, varlığının çoğunu bağışlamak istiyor. İşte detaylar…

Bitcoin borsasının kurucusu Sam Bankman-Fried, bağış yapacak

Bloomberg’e yakın bir zamanda verdiği röportajda Sam Bankman-Fried, bu yıl en az 1 milyar dolar olmak üzere bağış yapacağını söyledi. Bankman-Fried, gelecek nesillere yardım etmek için küçük bir şansı değerlendirmenin bile bugünkü acıları dindirmekten daha değerli olabileceğini belirtiyor. Hatta Bankman-Fried’ın “kömür madenleri satın alma fikri” olduğu, böylece “hem emisyonları önleyebileceği hem de çok kötü bir senaryoda ihtiyaç duyulduğunda yakıt sağlayacak enerjiyi el altında tutabileceği” ifade ediliyor.

Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere henüz 30 yaşında olan, Bahamalar’ın başkenti Nassau’da yaşadığı bilinen ve “bir Toyota süren” Bankman Fried, mütevazı yaşamıyla öne çıkıyor. Fried, bağış konusundaki düşüncelerini daha da açarak konforlu bir hayat tarzı için her yıl kazancının yüzde 1’ini veya yıllık asgari 100.000 doları kendine ayırma arzusunda olduğunu, ancak geri kalan her şeyi bağışlamak istediğini belirtiyor.  Bu bağışın içerisinde Bitcoin’in ya da doların olabileceği belirtiliyor.

FTX, genişlemeye devam ediyor

Bu sırada FTX cephesinden de yeni haberler gelmeye devam ediyor. FTX’in Avrupa kolu FTX Europe, şirketin yeni oluşturulan düzenleyici strateji başkanlığı görevine Marcel Lötscher’ı atadı. Bu göreve 1 Ekim’de geçiş yapacak olan Lötscher, FTX’in Avrupa ve Orta Doğu’daki küresel genişlemesini sürdürmek için şirkete katılacak. FTX Europe başkanı Patrick Gruhn, Avrupa ülkelerindeki farklı düzenlemelerin altını çizdi. Örneğin Almanya’da kripto varlıkların bir finansal araç olarak kabul edildiğini, ancak Avusturya ve İsviçre’de emtia gibi muamele gördüğünü söyledi.

Kolektif yatırımlar alanında doktora derecesine sahip olan Lötscher, Lihtenştayn Finansal Piyasa Otoritesinin (FMA) menkul kıymetler ve piyasalar bölümünün eski başkanı ve yönetim kurulu üyesidir. Lötscher, “Tüm Avrupa ülkelerinde aynı kurallar olsa, bu kripto firmalarının ürünlerini satmasını ve günün sonunda ölçeklenebilir olmasını kolaylaştırır” dedi.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.