Bitcoin ve Altcoin Kralı Öldü Mü? Cevabı Yazıda!

Kripto dünyasındaki son yılların en sansasyonel ölümlerinden birinin ardındaki sırlara odaklanan “Trust No One: The Hunt For The Crypto King” adlı bir belgesel, Netflix’te yayına girdi. Yönetmenliğini Luke Sewell üstlendiği, Minnow Films yapımcılığında hazırlanan belgeselde, Bitcoin ve altcoin kralı olarak tanın QuadrigaCX’in CEO’su Gerald Cotten’ın gizemli ölümü irdeleniyor.

Bitcoin ve altcoin kralının gizemli ölümünün ardındaki sırlar

Vizyona giren suç-gizem türündeki belgeselin mottosu da türüne uygun olarak “Açgözlülük bir hayat memat meselesidir!” oluyor. Belgesel, gerçek bir olayın perde arkasına ışık tutmaya çalışıyor ve çeşitli spekülasyonlara cevap arıyor. Bu yüzden de öldüğü açıklanan QuadrigaCX’in CEO’su Gerald Cotten’ın ölümünün bir kurgu, cinayet veya başka bir yönünün olup olmadığı sorgulanıyor.

Kriptoks.com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere, Kanada menşeli 2013 yılında kurulan kripto para borsası QuadrigaCX’in CEO’su Gerald Cotten, 9 Aralık 2018 tarihinde, 30 gibi oldukça genç bir yaşta ve Hindistan’da beklenmedik bir anda öldü. Ve olaylar bundan sonra başladı. CEO’nun ani ölümünden sonra müşteriler borsaya yatırdıkları 250 milyon Kanada doları (yaklaşık 195 milyon dolar) değerindeki kripto para birimlerini talep etmelerine rağmen, borsa çeşitli nedenlerle bu ödemeyi yapamayacağını açıkladı.

QuadrigaCX yetkilileri, CEO Gerald Cotten’ın ölümünden sonra donanım cüzdanlarına erişemediklerini belirtti. Bununla birlikte sahip oldukları cüzdanlarda yaşanan hareketliliklerin tespitinden sonra, bu konu hakkında açıklama yapmaktan kaçındılar. Bu duruma bir de Gerald Cotten’ın ölmeden birkaç hafta önce bir vasiyet kaleme aldığı ve bütün varlıklarını eşine devrettiği, meselesi eklendi.

Olaylardan da anlaşılacağı üzere, bir polisiye-suç kurgusu için gereken bütün unsurlar bir araya geldi. Bir Bitcoin ve kripto zengini, yönettiği bir kripto borsası, genç yaşta dünyanın bir ucunda ani bir ölüm ve bir vasiyet. İşte belgesel de bunlara odaklanıyor ve “Kripto ve Bitcoin dünyasında tek bir kural vardır, kimseye güvenme!” sözüyle, olaylara farklı perspektiflerden bakmaya çalışıyor.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.