Bitcoin Ustası Lee: Bu Diplere Düşecek! Felakete Hazırlanın

Bitcoin Ustası Lee: Bu Diplere Düşecek! Felakete Hazırlanın

Bitcoin’de 20 bin dolar kritik. Lider kripto para birimi bu seviyeye düştüğünde, Bitcoin’e karşı borç alan firmaları ağır tasfiyeler bekliyor. Bitcoin yatırımcılarının short pozisyonları, kredi platformları için tehdit edici bir marj çağrısı…

Analist, Bitcoin fiyatının 20.000 doları göreceğini, milyonlarca dolarlık likidasyonu tetikleyeceğini söyledi

Bitcoin destek seviyesini 20 bin dolarda tutmak için mücadele ediyor. Diğer yandan, yatırımcılar ve firmalar şu anda bir “kaldıraç savaşına” kilitli durumda. Bu tez, kripto depolama hizmetleri sağlayan Ballet Global’un kurucusu ve CEO’su Bobby Lee’dan geldi.

Görünüşe göre, firmalar Bitcoin’in tasfiye noktasına ulaşmasını engellemek için mücadele ediyor. Bu esnada, yatırımcılar 20 bin dolar civarında short pozisyon alıyor. Bu istikrarsız durum, short’cuların kazanmasına ve fiyatı 20 bin doların altına düşürmesine neden olabilir. Bobby’ye göre, 20 bin doların altına bir düşüş, kriptoya karşı borç alan firmalar için felaket olacak.

Bitcoin 10.000 dolara düşecek

Yine de Bobby, mevcut piyasa koşullarının Bitcoin’i 20 bin doları yeniden test etmeye zorlayacağını öngörüyor. Bu gerçekleşirse, lider kripto 19 bin dolar ve ardından 18 bin dolarla tehdit altında. Bitcoin’e karşı borç alan birçok firmanın tasfiye pozisyonları 20 bin dolar civarında. Bobby Lee’ye göre:

Bence 20.000 doları test edip 19.000-18.000 dolara gideceğiz. 20.000 dolar aralığında tasfiye pozisyonları olan çok sayıda Bitcoin borçlusu var.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.