Bitcoin Trader’ları Eylül’e Hazırlanıyor! Beklentiler Ne?

Bitcoin Trader’ları Eylül’e Hazırlanıyor! Beklentiler Ne?

Eylül’ün tarihsel olarak “kırmızı” bir ay olduğu için görünüm üzerinde ciddi soğuk ayaklar var. Bitcoin (BTC), 2015 ayı piyasasından bu yana en kötü Ağustos performansını görme yolunda ilerliyor. Analistlere göre, önümüzdeki ay daha da kötü olması muhtemel.

Eylül, ortalama %5,9 Bitcoin fiyat kaybı anlamına geliyor

On-chain analiz kaynağı Coinglass’tan elde edilen veriler, BTC’nin yedi yıldır bu kadar kötü bir Ağustos geçirmediğini gösteriyor. Son haftalarda Bitcoin iki büyük fiyatı düşüşü gördü. Bunlardan sonra, BTC holder’larını korkuyor. Ancak tarihsel olarak Eylül, Ağustos’tan daha da kötü bir performans sergiledi.

Kriptoks.com’dan takip ettiğiniz üzere BTC bu ay %14 düşerek, 20.000 dolara geriledi. Bu Ağustos’u BTC’nin %18,67’lik kırmızı bir aylık mum yayınladığı 2015’ten bu yana en büyük kaybeden haline getirdi. Sonraki yıllar, BTC fiyat performansı söz konusu olduğunda Ağustos ayının karışık bir çanta olabileceğini kanıtladı. Örneğin, 2017’de lider kripto yükseliş rekorunda %65’in üzerinde kazanç elde etti.

Ancak olası fiyat yönü konusunda kimsenin tahminde bulunmadığı bir ay ise Eylül. Çünkü Eylül, Bitcoin için zaten ‘kırmızı’ bir ay olarak ünlü. Coinglass kayıtlarına göre, 2013’ten bu yana ortalama kayıplar neredeyse %6 oldu.

Historically September Down Month'Septembear'

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.