Bitcoin Tahminleri Çıkabilen Analistler: Sıradaki Seviyeler Bunlar!

Bitcoin Tahminleri Çıkabilen Analistler: Sıradaki Seviyeler Bunlar!

Bitcoin, bir geri çekilmenin yakın olduğuna dair süregelen endişeler arasında 17 Ağustos’ta 24.000 doları kaydetti. TradingView’den elde edilen veriler, BTC’nin kabaca 600 dolar erimeden önce %3,25 değer kazandığını gösteriyor. Fed toplantı tutanaklarının ardından analistler Bitcoin için tahminlerini güncelliyor.

Düşüşe rağmen “Bitcoin haftalık grafikte önemli bir direnci kırmaya hazır”

Mayıs 2021 Bitcoin çöküşünü bilen kripto analisti Dave the Wave, BTC boğalarının üstünlük kazanmaya başladığını söyledi. Kripto kahini, 123.600 takipçisine, Bitcoin’in haftalık grafikte önemli bir direnç alanını ele geçirmeye hazırlandığını söylüyor:

Direnç seviyesinde çok sayıda yukarı yönlü baskı oluşuyor… Boğa

Dave the Wave’nin isabetli tahminlerine buradan göz atabilirsiniz. Analistin son grafiğine bakıldığında, BTC’nin 24.400 dolar civarında direnç ile karşılaştığını görüyoruz. BTC şu anda sert bir düşüşle 23,416.83 dolardan işlem görüyor.

Teknik indikatörler BTC için bolca yukarı yönlü baskı oluşturuyor

Kripto analisti ayrıca, trendi tersine çevirme indikatörü olan hareketli ortalama yakınsama sapmasının (MACD) toparlandığını söylüyor. Dave the Wave, indikatöre bakarak Bitcoin’in tarihsel bir destek seviyesinden sıçradığını da vurguluyor:

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.