Bitcoin Tahmini: Balinalar Harekete Geçti! Sırada Ne Var?

Bitcoin Tahmini: Balinalar Harekete Geçti! Sırada Ne Var?

Borsalardaki BTC hacmi arttıkça, Bitcoin fiyatı satış baskısı altında düşebilir. Analistler, Bitcoin tahmini için düşüş eğilimi gösteriyor. Bu sırada bazı balinalar, varlıklarını transfer ediyor. İşte detaylar…

Bitcoin balinaları varlıklarını bıraktı, 15.000 BTC Kraken’e taşındı

Büyük bir cüzdan yatırımcısı tarafından sekiz yıl önce satın alınan 290 milyon dolar değerindeki Bitcoin, borsa cüzdanlarına geldi. Bu hafta bir Bitcoin balinasından Kraken’e 15.000 BTC girişi, balinalar tarafından BTC dumpının açık bir örneğidir. Uzun vadeli Bitcoin sahipleri varlıklarını kaybediyor. Balinalar, varlığın fiyatı kilit 20.000 dolar seviyesinin altına düştüğü için BTC’lerini cüzdan alışverişine taşıdı. 20.000 dolar seviyesi, varlık için önemli bir psikolojik engel olarak Bitcoin için bir öneme sahip. Bu, Bitcoin’in 2018’deki en yüksek seviyesine ve çoğu büyük cüzdan yatırımcısının ve kurumun BTC’yi kaptığı bir fiyat seviyesine yakın.

Bitcoin fiyatı, düşüşten önce 6 Eylül’de 20.000 dolar seviyesine yakın işlem gördü. Bu, 2018 boğa koşusunda varlığın en yüksek fiyat noktasına yakın. 20.000 dolar seviyesine ulaştıktan sonra, Bitcoin fiyatı, borsa-balina oranındaki artışın yanı sıra yüzde 5 düştü. “Borsa balinası oranı”, ilk on Bitcoin işleminin borsalara toplamı ile toplam borsa girişleri arasındaki oranı ölçen bir göstergedir. Bu, onu Bitcoin fiyat eğiliminin önemli bir göstergesi yapar.

6 Eylül’de Bitcoin fiyatında yüzde 5’lik bir düşüşten önce borsa balinası oranında keskin bir artış oldu. Oran hala yüksek ve bu tipik bir ayı piyasası davranışı olarak kabul ediliyor. Bir Bitcoin analisti ve traderı olan Phoenix Ashes, BTC’nin 18.600 dolar seviyesine düşebileceğine inanıyor. 19.500 doların geri kazanılması, Bitcoin’in uzun vadede toparlanmasının anahtarıdır.

Bloomberg analisti Mike McGlone’dan Bitcoin tahmini geldi

Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin’i (BTC) geleneksel hisse senetleri sonunda dibe vurduktan sonra daha iyi performans gösterecek “olgun” bir “joker” olarak etiketledi. 7 Eylül’de Linkedin ve Twitter’da yayınlanan bir gönderide McGlone, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) FED sıkılaştırmasının borsanın yönünü belirlemesi muhtemel olsa da, Bitcoin’in trendi alt edebilecek bir “joker karakter” olmaya devam ettiğini açıkladı:

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.