Bitcoin, SOL, SHIB, ETH Bu Gelişmeyle Düşüşe Geçti: İşte Tahminler!

Bitcoin, SOL, SHIB, ETH Bu Gelişmeyle Düşüşe Geçti: İşte Tahminler!

Nükleer tehdit piyasalarda dalgalandıkça Bitcoin ABD hisse senetleriyle birlikte düşüyor. BTC/USD, Ukrayna gelişmelerine ilişkin endişelerle hızlanarak iki gün içinde %10’un üzerinde değer kaybetti. İlk ondaki coinler olan SOL, SHIB ve ETH de Bitcoin (BTC)’nin düşüşüne eşlik eder görünüyor. Detaylar Kriptokoni.com’da.

Trader: Piyasalar “kırılgan” ama Bitcoin sıçrayabilir

Elde edilen veriler, Bitstamp’ta BTC/USD için Mart ayının en düşük seviyesi olan 39384 doları ortaya çıkardı ve iki günlük kayıpları %10’u çoktan geçti. Ukrayna‘nın nükleer altyapısının güvenliğine ilişkin korkular, Avrupa endekslerini takip eden S&P 500’ün %1,4 oranında düşmesiyle sadece kripto para birimini değil, geleneksel piyasaları da gün içinde aşağı çekti. Popüler analist Michaël van de Poppe, “Ukrayna çevresindeki gerilimler arttıkça Bitcoin düzeltme yaşıyor ve altın hızla yükselirken korku da artıyor” dedi.

Analist BTC için “Bir sıçrama görebiliriz, eğer yaparsak, potansiyel bir direnç noktası olarak 43.1-43.5K dolara bakıyorum. Genel olarak titrek piyasalar, altcoinler de düşüyor” ifadesini kullandı. Bu arada ileriye bakıldığında, oldukça temkinli bir Pentoshi, emtia enflasyonu, merkez bankalarının onu evcilleştirme yeteneğinin azalması ve son iki yılda koronavirüse verilen yanıtların verdiği mevcut hasarın bir kombinasyonu sayesinde makro görünümün kasvetli göründüğü konusunda uyardı ünlü analist.

Diğer pazarların temelleri de çatlak

Analist, “Zaten diğer pazarların temellerinde büyük çatlaklar göstermeye başladığını görebilirsiniz, Hong Kong covid sonrası kazanımların %100’ünü sildi ve görünen o ki sırada Avrupa pazarları var” diye yazdı. Petrol, WTI’nin son on yılın en yüksek seviyelerine ulaşması ve Brent’in varil başına 112 dolara ulaşmasıyla bu hafta önemli bir örnek olmaya devam etti. Rus petrolü ise çok yüksek bir indirimle teklif edilmesine rağmen alıcı bulmakta zorlandı.

#Bitcoin looks like it's setting up a reversal structure 🔥🔥After running into the 100D MA (red) there are 2 scenarios possible IMO. Staying between the MA's and following the blue scenario or falling below the MA's and following the orange scenario pic.twitter.com/f4XvqZWVA4

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.