Bitcoin Short Squeeze’e Hazır Mısınız? İşte Olacaklar!

Bitcoin Short Squeeze’e Hazır Mısınız? İşte Olacaklar!

Bitcoin (BTC), bugünkü işlem seansı sırasında daha düşük seviyelerde ipucu veriyor olabilir. Lider kripto 48.000 dolar civarında reddedildi ve önceki yüksek seviyelerini geri alamadı.

Bitcoin, ayıların son durağına yaklaştı

Material İndikatöründen elde edilen veriler, BTC fiyatı 42.500 ile 43.500 dolar arasında dar bir aralıkta hareket ettiği için çok az destek kaydediyor. Bitcoin, gelecekteki aşağı yönlü fiyat hareketini emebilecek teklif emirlerini kaybediyor. Aşağıdaki grafiğin gösterdiği gibi, BTC, aşağı yönlü eğilim gösterirken çekilen yaklaşık 10 milyon dolarlık teklif emrine sahip. Bu likidite 42.000, 41.500 ve 41.000 dolar arasında dağıtılmış gibi görünüyor ve bu, analist Reynaldo Marquez’e göre ayıların yeni bir saldırısına karşı son savunma hattı olarak durabilir.

Grafik ayrıca, BTC’nin fiyatı önceki seviyelerini geri kazanmaya çalıştığında, bir işletmenin stratejik talep emirlerini nasıl verdiğini gösteriyor. Bu, yaklaşık 100.000 dolarlık talep emri olan yatırımcıların BTC’nin fiyatını 40.000 dolara geri çekmesiyle oldu. Mevcut fiyat hareketlerinde en çok satışı yapan bireysel yatırımcılar ve yaklaşık 10.000 dolarlık (aşağıdaki grafikte sarı ve kırmızı) emir talep eden yatırımcılar gibi görünüyor. Sadece 1.000 dolar civarında teklif emri olan yatırımcılar (grafikte yeşil) BTC fiyatını satın almaya ilgi gösteriyor.

Yukarıdakiler, BTC’yi optimal seviyelerde biriktirmek için BTC’nin fiyatını aşağı çekmeye çalışan potansiyel bir büyük varlığı gösteriyor. Likidite dağılımı önce 42.000 dolarda yoğunlaştı ve daha sonra bu seviyeler ile 40.000 dolar arasında dağıtıldı, bu tezi destekler gibi görünüyor. BTC balinaları, bireysel satışları tuzağa düşürmek ve pozisyonlarını almak için likidite elde etmek için genellikle bu yöntemi kullanır. Sonuç olarak, küçük yatırımcılar yemi yutmuş gibi görünüyor.

Short squeeze’e hazır mısınız?

Kriptoks.com olarak analizlerini paylaştığımız Ali Martinez, Binance borsasında alınan long pozisyonların sayısında artış olduğunu tespit etti. Long/Short oranı, long pozisyon alan yatırımcılar için %70 ve ticaretin karşı tarafı için %29’dur. Analist, BTC fiyatının olası etkileri hakkında şunları söylüyor:

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.