Bitcoin Short’lama Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

Bitcoin’i veya başka herhangi bir işlem gören varlığı short’lamanın arkasındaki temel fikir basittir. Bu nedenle short pozisyonlar, kripto para piyasasında son derece yaygındır. Bu strateji, yatırımcıların azalan fiyat değerleri üzerinde spekülasyon yapmalarına olanak tanır. Bitcoin (BTC), en yaygın olarak short’lanan kripto para birimidir. Short’lama, yatırımcının bir varlığın fiyatındaki düşüşten kâr elde etmeye çalıştığı bir yatırım tekniğidir. Gelin Bitcoin short’lama hakkında daha fazla şey keşfedelim.

Bitcoin short’lama nedir?

Özünde, bir tüccar bir varlığın fiyatının gelecekte düşeceğini düşünüyorsa, varlığı bir aracı kurumdan ödünç alarak, mevcut fiyatından satar. Ardından fiyat düştükten sonra geri satın alarak kısa pozisyon alır. Böylece, fiyat farkı trader için bir kâr ile sonuçlanır. Bu piyasa spekülasyonu ile yatırımcılar, varlıkların fiyatları düşerken kazanç elde eder. Bu nedenle, başta Bitcoin olmak üzere çoğu kripto parada yaygın şekilde görülür.

En iyi short pozisyon yöntemleri nelerdir?

Peki en iyi short pozisyon açma yolu hangisidir? Bitcoin short pozisyonu açmak için yatırımcılar; Spot marj ticareti, opsiyon ticareti ve vadeli türev ticaretini kullanabilmektedir. Bunlar, tüccarların düşen BTC fiyatından kâr elde etmek için kendilerini konumlandırdıkları popüler yöntemlerden birkaçıdır. Kriptoks.com olarak, bu yöntemleri nasıl kullanacağınızı detaylı bir şekilde aşağıda derledik.

Bitcoin vadeli işlemleri ile short’lama

Vadeli işlem piyasası, tarafların her iki tarafın da varlığı sabit bir zaman ve fiyattan satın alacağı veya satacağı uzlaşma sözleşmelerine girmelerini sağlar. Bu nedenle, Bitcoin short’lamak isteyen bir trader için en iyi hareket tarzıdır. Bu yöntemde, vadeli işlem sözleşmesinin satış tarafını almak ve alıcıya belirli bir fiyattan BTC satmaya rıza gösterirler. Daha sonra, BTC fiyatının önceden belirlenen seviyenin altına düşeceğini düşünürlerse, varlığı takas tarih ve saatinde piyasadan satın alır ve daha yüksek bir fiyattan satarlar.

Opsiyon ticareti ile kısa pozisyon açma

Opsiyonlar, belirli bir zaman çerçevesi içinde önceden belirlenen bir fiyat üzerinde uzlaşmaya izin verir. Bunlar, temelde bir işlemin tarafları arasında sözleşmeye dayalı anlaşmalardır. Yatırım taktiklerine bağlı olarak, yatırımcıların aralarından seçim yapabilecekleri iki seçenek vardır.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.