Bitcoin, SHIB ve ETH Bu Haberle Sert Düşüşe Geçti!

Son birkaç gündür Bitcoin öncülüğünde toparlanma emareleri gösteren kripto piyasalar ABD merkez bankası (Fed) Başkanının kripto para birimlerine ilişkin açıklamasıyla sarsıntı yaşıyor. ABD merkez bankası başkanı kripto paraları “Spekülasyon Aracı” olarak tanımladı ve Bitcoin, SHIB, DOGE, ETH ve diğer bazı altcoinler bu gelişmeden sonra keskin düşüşler yaşamaya başladı. Ayrıntılar Kriptoks.com’da.

Bitcoin düşüşe geçti

Amerika Birleşik Devletleri ve onun başat ekonomik aktör ve kurumlarının kripto paralar konusundaki  yaklaşım ve demeçleri her zaman kripto piyasaların gidişatı üzerinde etkili olmuşutur. Bu türden bir gelişme bugün yaşandı. ABD merkez bankası, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi tarafından yapılan son duruşmada kripto para birimleri hakkında pek de olumlu sayılmayacak bir takım endişelerini dile getirdi.

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, mevcut kripto para birimlerini “spekülatif araçlar “ olarak nitelendirdi. Gelişme bugün erken saatlerde ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nde yaşandı. Powell komisyona hitap ederken, mevcut kripto para birimlerinin “spekülasyon araçları” olduğunu söyledi. Powell şöyle dedi:

Mevcut dijital para birimleri… gerçekten spekülasyon araçlarıdır. Ödemelerde kullanılmazlar, değer saklama aracı değildirler, spekülasyondur. Bunun için kullanılıyorlar.

Powell: “Tahammül etmemiz gereken bir şey değil”

Komisyon çalışması sırasında Powell, Fed’in kendi merkez bankası dijital para birimini (CBDC) çıkarma konusunda bir karar vermediğini vurguladı. Bununla birlikte, merkez bankası hem teknik hem de politika konularını kavramak için bu konunun derinlemesine araştırılmasına kararlı, bu da dijital bir dolar çıkarmak için aceleci olmadığını gösteriyor. Powell, “Bu, doğru yapmak için adil bir miktarda zaman ve uzmanlık harcayacağımız bir şey olacak” diyor.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.