Bitcoin, SHIB ve ETH Ayı Piyasasının Bitmeme Nedeni Bu! 

Hafta başında Bitcoin fiyatı 30.000 doların oldukça üzerinde ve Ethereum 1.900 dolara yakındı. Kripto piyasası yeni işlem haftasına çoğunlukla yeşil renkte başladı. Ancak BTC, SHIB ve ETH dahil kriptodaki ayı piyasası bitmedi ve analistlere göre izlenmesi gereken işaretler burada.

Bu yılki bütün hikaye bundan ibaret!

Dünyanın en büyük iki kripto para birimi, Çin’in Covid ile ilgili karantinaları gevşetmesinin ardından Pazartesi günü bazı riske dayalı duyarlılıktan yararlandı. Bitcoin en son, gün içinde %3,88 kayıpla artışla 29.913 dolar seviyesindeydi. Ve Ethereum, gün içinde %3,64 düşüşle 1.781 dolarda kaldı. DX Digital Assets’in kurucusu ve CIO’su Ben McMillan, verdiği demeçte, şunları söylüyor:

Bütün bu yılki hikaye, diğer risk varlıklarıyla Bitcoin trade’inden biri oldu . Bugün de farklı değil. Piyasa, Çin’den gelen haberleri, Şanghay’daki karantinaların azaltılmasıyla ilgili olduğu kadar olumlu gördü. Risk piyasaları bir teklif aldı ve Bitcoin, Ethereum, Shiba Inu ve diğer dijital varlıklar izledi.

Kripto alanının hala ayı piyasasında olduğuna dair kritik bir işaret var

Bununla birlikte, kripto alanının hala ayı piyasasında olduğuna dair kritik bir işaret var. Bu da düşük fiyatlar nedeniyle, artan maliyetleri karşılamak için uzun vadeli varlıklarını boşaltan Bitcoin madencileri.

Compass Mining tarafından analiz edilen Coin Metrics verilerine göre, madenciler Mayıs ayında borsalara 195.000’den fazla Bitcoin transfer etti. Bu beş ayın en önemli artışına işaret e. Satılan toplam, Bitcoin’in Mayıs ayındaki 32.000 dolarlık ortalama fiyatına göre yaklaşık 6,3 milyar dolardı.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.