Bitcoin, SHIB ve Altcoinler İçin Gözler Bu Gelişmede: Ne Olacak?

Bitcoin, SHIB ve Altcoinler İçin Gözler Bu Gelişmede: Ne Olacak?

Yatırımcılar Federal Rezerv’in gösterge faiz oranları konusundaki kararını bekliyor. Bitcoin (BTC)’in en iyi ABD hisse senetleriyle olan korelasyonu, piyasanın önemli kayıplar kaydetmesiyle yüksek kaldı. Nasdaq 1971’den bu yana en kötü dört aylık performansını gösterdi. Kriptoks.com olarak detayları aktarıyoruz…

Bitcoin fiyatı düşüş trendinden kurtulmak için mücadele ediyor

En iyi ABD hisse senedi endeksleri geçen hafta önemli kayıplara tanık oldu. Nasdaq, elli yılın en kötü dört aylık performansına sahipti ve Bitcoin (BTC)’in teknoloji hisseleriyle olan yüksek korelasyonu, lider kripto para birimi üzerindeki satış baskısını artırdı. Kripto piyasaları, hisse senetleri toparlanmaya çalışırken, devasa kayıplar yaşadı ve zor bir hafta geçirdi..

Kripto ekonomisi, yatırımcıların korktuğu bir pazarda 1.79 trilyon dolara geriledi. Yatırımcılar ve analistler, Federal Rezerv’in gösterge faiz oranlarını agresif bir şekilde artırabileceğine inanıyor. Tipik olarak, faiz oranlarındaki agresif bir artış, kripto para birimleri ve teknoloji hisseleri üzerindeki artan satış baskısı ile karşılanmaktadır. Daha önce, Bitcoin fiyatı benzer olaylara tepki olarak düşmüştü. Nasdaq kompoziti son 50 yılın en kötü dört aylık performansına sahip olduğundan, uzmanlar, Fed’in faiz artırımı kararının, Bitcoin ve hisse senedi fiyatlarını daha da etkileyebileceğine inanıyor.

Federal Rezerv’den faiz sıkılaştırma olasılığı artıyor

Federal Rezerv’in önümüzdeki Çarşamba günü politika faizini 50 baz puan artırması bekleniyor, çünkü yıllık yüzde 8+ enflasyon ve sıkı bir işgücü piyasası, geçici ticaret ve envanter zorluklarına atfedilen sürpriz 1Q GSYİH daralmasını gölgede bırakıyor. Federal Rezerv’den faiz sıkılaştırma olasılığı artıyor. Analistler, Bitcoin fiyat eğilimini ve son olayların varlık üzerindeki etkisini değerlendirdi. Bir kripto analisti ve yatırımcı olan ‘’BTC_NFT’’, Bitcoin fiyatının 36.000 dolara düşebileceğine inanıyor ve bu, lider kripto para biriminde daha fazla ortalama almak için en iyi zaman.

Plan stays the same. Nothing else to change regarding it. Either price moons from here and we ride our 38,500 longs, or price dumps into 36,000 and we average in more. $BTC https://t.co/KQ9gkiQq6a pic.twitter.com/dOofNTCNsd

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.