Bitcoin, SHIB ve Altcoin’leri Satmalı Mısınız? 6 Analist Cevapladı!

Bitcoin, SHIB ve Altcoin’leri Satmalı Mısınız? 6 Analist Cevapladı!

Bitcoin, SHIB ve altcoin’ler daha geniş piyasa düşüşüne kapılıyor, ancak finansal danışmanlar endişeli yatırımcıları panik yapmamaya çağırıyor. İşte uzmanların son fiyat hareketlerine yönelik yorumları…

Bitcoin, SHIB ve altcoin’ler düşüyor: Analistler ne diyor?

Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin, bugün 27.000 doların altına düştü, bu neredeyse bir yılın en düşük seviyesini gördü. En büyük kripto borsalarından biri olan Coinbase’in hisseleri, ticaret hacminin yavaşladığı konusunda uyardıktan sonra rekor düşük seviyeye geriledi. ABD dolarına sabitlenmiş coin’ler de çöküşü hissediyor ve algoritmik stablecoin’lerin değeri üzerine bir tartışmayı yeniden alevlendiriyor.

Danışmanlar, kargaşanın yatırımcıların portföylerini yeniden dengelemeleri ve belki de hangi coin’lerin uzun vadeli değere sahip olup olmayacağı konusunda daha iyi bir fikir edinmeleri için iyi bir zaman olduğunu söylüyor. Titan’a yatırım yapan kripto analisti Gritt Trakulhoon, “Ayı piyasaları genellikle uzun vadeli inancınız olan paraları biriktirmek için harika bir zaman. Kesinlikle zor bir pazar, ancak strateji oluşturmak için iyi bir zaman,” ifadelerini kullandı

Milyarder girişimci Mark Cuban Pazartesi günü “Spekülasyonların internet merkezli birkaç şirketin hisselerini yükselttiğine, kripto paranın dot-com balonuna benzer bir durumda olduğuna, ancak sonunda dibe vurduğuna” dikkat çekti. Trakulhoon, balonun patlaması kaçınılmaz olmasa da yatırımcıların portföylerini en az üç yıllık bir zaman dilimini hesaba katan uzun vadeli bir stratejiyle buna göre şekillendirmeye odaklanmaları gerektiğini söyledi.

Enflasyon riskinden korunmak için Bitcoin

ABD enflasyon verilerinin geçen ay dik tüketici fiyat artışlarının devam ettiğini göstermesinin ardından Bitcoin Perşembe günü dalgalandı. BTC 27.000 doların altına düştü. Kasım ayında en yüksek seviyeye ulaştığından beri değerinin yarısından fazlasını kaybetti. Düşüş bir kez daha, Bitcoin’in enflasyona karşı bir koruma işlevi gördüğüne dair şüpheleri artırdı. Koruma işlevi, 21 milyon birimlik sabit arzının devalüasyona direneceğini iddia eden destekçiler tarafından sıklıkla dile getirilen bir özellik. Bunun yerine, kripto para birimi, yükselen fiyatlara çok duyarlı olan en büyük teknoloji hisselerini, Nasdaq 100 endeksini büyük ölçüde takip etti.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.