Bitcoin, SHIB, Ethereum ve XRP: Bu Seviyelere Hazırlanın!

Bitcoin, SHIB, Ethereum ve XRP: Bu Seviyelere Hazırlanın!

Bitcoin fiyatı, çok önemli bir arz alanına yaklaştıran satın alma baskısında büyük bir artış yaşadı. Ethereum, Shiba Inu ve Ripple, bu yükselişte çok aylı düşüşün kayıplarını telafi etmeye çalışıyor. Yakın tarihli analizlerinde Akash Girimath, bu kripto paraların önümüzdeki günlerde karşılaşabileceği teknik seviyelere değindi. Kriptoks.com olarak analistin paylaşımlarını aktarıyoruz…

Bitcoin fiyatı belirleyici seviye ile karşı karşıya

Bitcoin fiyatı son üç günde yaklaşık %14 arttı ve 44.998 dolara ulaştı. Bu ralli etkileyici olsa da haftalık talep bölgesine yaklaşarak 45.550 dolardan 51.860 doları hedefleyecek. BTC’nin bu bölgeyi aşıp 48.464 dolarda yerel bir tepe noktası oluşturması için iyi bir şans var. Ancak bu seviyenin ötesine geçmek için satın alma baskısında büyük bir artış gerekecek ve bu durum pek beklenmiyor. Çoğu yatırımcı, 10 Şubat’ın en yüksek seviyesi olan 45.956 dolara göre daha yüksek bir yükseliş bekliyor. Kısa vadeli bir perspektiften bakıldığında, yatırımcılar Bitcoin fiyatının 42.748 dolar olan haftalık destek seviyesine geri dönmesini bekleyebilir. Daha yüksek seviyelerden kar alımları devam ederse BTC, 39.481 dolar desteğine bir geri çekilme beklentiler arasında.

Bunun yanında, Bitcoin fiyatı günlük 52.000 dolar üzerinde bir mum çubuğu üretebilirse, analistler uzun vadeli bir yükseliş bekliyor. Böyle bir senaryoda, yatırımcılar BTC’nin daha yüksek bir zirve (HL) oluşturmasına ve 60.000 dolarlık psikolojik seviyede bir koşu yapmasını bekleyebilir. Öte yandan, Bitcoin fiyatı 36.398 dolardan 38.895 dolara uzanan günlük talep bölgesini delerse, alıcılar arasındaki zayıflığı gösterecek. Bununla birlikte, 36.398 doların altına yakın bir günlük mum çubuğu, yükseliş tezini geçersiz kılacak.

Daha fazla yükseliş için Ethereum fiyat pozisyonu

Ethereum fiyatı, talep bölgesinin tepesinden 2.567 dolardan sıçradı ve kabaca %12 yükselerek 3.045 dolardan yüksek bir salıncak kurdu. Bu hareket aynı zamanda 50 günlük SMA’yı da delerek yükseliş görünümü oluşturdu. İleriye dönük olarak, yatırımcılar fiyatın 50 günlük SMA’yı yeniden test etmesini ve günlük tedarik bölgesinde 3.188 dolardan 3.393 dolara yükselmesini bekleyebilirler. Ancak analist Akash Girimath’a göre tedarik bölgesinin ötesinde herhangi bir hareket olası değil ve satın alma baskısında büyük bir artış gerektiriyor. Olası bir yükseliş durumunda, ETH’nin yukarı yönü, 100 günlük SMA ile 200 günlük SMA arasındaki geçiş noktası olan 3.600 dolar ile sınırlandırılabilir.

Analistler Ethereum fiyatını ararken, 50 günlük SMA ile ilişki alıcılar arasındaki zayıflığı ortaya çıkarıyor. Bu durumda ETH, 2.160 dolardan 2.567 dolara uzanan günlük talep bölgesine geri dönüş beklenebilir. Bu destek alanının kırılması, ETH için yükseliş tezini geçersiz kılacak ve ayılar için kapıyı açacak.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.