Bitcoin, SHIB, ETH ve Altcoinler Bu Haberle Düşüşe Geçti!

Bitcoin, SHIB, ETH ve Altcoinler Bu Haberle Düşüşe Geçti!

Volatilitenin kripto pazarını sallamaya devam etmesine rağmen, Bitcoin geçen hafta 28.000 ila 32.000 dolar arasında bir aralık oluşturdu. Ancak JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon’dan gelen son ekonomik uyarı, riskten kaçınma hissiyatına katkıda bulunuyor. Son 24 saat içinde 32.000 dolar seviyesini kırmaya çalıştıktan sonra, Bitcoin günlük bazda yüzde 5 düştü ve 30.000 dolarlık kilit psikolojik eşiğinin altında işlem gördü. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

JPMorgan CEO’su, yatırımcıların canını sıktı

Mayıs ayının çoğu için, Bitcoin ABD borsasındaki hissi yakından takip etti ve bu ilişki, Çarşamba günü JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon’un sert bir uyarısı üzerine Bitcoin ABD hisse senetleriyle birlikte geri çekilirken hala bozulmamış durumda. CNBC’nin aktardığına göre, New York’taki bir finans konferansında konuşan Dimon, “Fırtına bulutları var dedim, ama fikrimi değiştiriyorum… bu bir kasırga. Kendinizi hazırlasanız iyi olur… JPMorgan kendimizi hazırlıyor ve bilançomuz konusunda çok tutucu olacağız,” ifadelerini kullandı ve ekledi:

Şu anda ekonomik durumlar “iyi” görünse de, “küçük” bir kasırga mı yoksa “Sandy Süper Fırtınası” mı olacağı hala belirsiz. Şu anda hava biraz güneşli, işler iyi gidiyor, herkes Fed’in bunu halledebileceğini düşünüyor. Bu kasırga tam orada, yolun aşağısında, bize doğru geliyor.

Dimon’un radarındaki en önemli iki risk, Fed’in 1 Haziran’da başlayacak olan parasal sıkılaştırma (QT) ve Ukrayna’daki savaşın emtialar üzerindeki etkisi. Dimon, “Hiç bu böyle bir QT ile karşılaşmadık, bu yüzden tarih kitaplarının yazabileceği bir şey görüyoruz. Savaşlar kötüye gidiyor, ekonomi istenmeyen sonuçlarla aşağı gidiyor. Avrupa’yı kısa vadede petrole olacaklardan korumak için gereken önlemleri almıyoruz,” ifadelerini kullandı. Dimon, petrolün varil başına 150 dolar veya 175 doları göreceğini düşünüyor.

Wall Street ve Bitcoin için olumsuz hissiyat baş gösterdi

OANDA kıdemli piyasa analisti Edward Moya, JPMorgan Chase CEO’sunun mesajının Wall Street’in duyarlılığını düşüşe döndürdüğünü söyledi. Moya Çarşamba günü yaptığı açıklamada, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.