Bitcoin, SHIB, DOGE ve ETH Dump’ının Nedeni Bulundu!

Son 3 ay boyunca Bitcoin (BTC) ilk defa 18.600 dolarlık fiyat seviyesine ulaştı. 2020’den bu yana ziyaret etmediği seviye, büyük bir satış eşliğinde piyasayı sert sarstı.

Bitcoin fiyatı neden düşüyor?

Uzmanlara göre, Bitcoin’lerini borsaya yatıran balinaların sayısı büyük ölçüde arttı. Veriler, borsalardaki mevduatın yaklaşık %90’ının balinalardan geldiğini gösteriyor. Cryptoquant CEO’su Ki Young Ju, on gün boyunca yaklaşık 15 bin Bitcoin’in taşındığını belirtti. Bir miktar BTC Kraken’e trasnfer edildi. Tradingview verileri, Bitcoin’in günün başında 20.000 dolardan işlem gördüğünü gösteriyor. Daha sonra ulaştığı 18.600 dolarlık dip, 2017 boğa piyasası sırasında en yüksek fiyatı olduğu için BTC için ikonik seviyedir.

Bununla birlikte, Bitcoin fiyatı son 24 saatte yaklaşık %6’ya kadar değer kaybetti. Uzmanlar, BTC fiyatının düşmesinden hemen önce döviz balina oranının yükseldiğini belirtiyor. Keskin bir artış, balinaların borsalarda aktif olarak Bitcoin biriktirdiğini ima ediyor. Bu arada, Cryptoquant CEO’su Ki Young Ju, oranın hala yüksek ve artmakta olduğunu da sözlerine ekledi. Bu endişe verici bir konu ama yine de tipik bir ayı piyasası davranışıdır.

Büyük miktarda long pozisyonda tasfiyesi

On-chain verileri borsadaki mevduat miktarının arttığını gösteriyor. Bununla birlikte, piyasanın toplam değeri son 24 saatte 360 ​​milyon dolardan fazla tasfiye kaydetti. Coinglass, en büyük tek tasfiyenin 2.57 milyon dolar değerinde Okex borsasında kaydedildiğini bildirdi. Verilere göre, son 24 saat içinde Bitcoin’den 125,6 milyon dolardan fazla tasfiye edildi. Long pozisyonda yaklaşık 107 milyon dolar değerinde BTC belirlendi.

Bitcoin (BTC), şu anda 19.000 doları kırmak üzere konsolide oluyor. Bu esnada, 24 saatlik işlem hacmi %7 artarak 38,6 milyar dolara ulaştı. Piyasanın toplam değeri de son bir günde %4’ün üzerinde düştü. Şu anda 916 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.