Bitcoin, SHIB, ADA, XRP ve ETH’yi Bu 5 Gelişme Çökertti!

Bitcoin, SHIB, ADA, XRP ve ETH’yi Bu 5 Gelişme Çökertti!

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) tarafından domine edilen kripto piyasası, bu hafta başka bir büyük satışla karşı karşıya kaldı ve dünyanın en büyük kripto para birimi %8 daha düştü. SHIB, ADA ve XRP gibi popüler altcoinler de bu düşüşe eşlik etti. Bitcoin’in ve diğer coinlerin çökmesinin 5 ana nedeni var. Detaylar Kriptoks.com’da.

SHIB ve diğerleri bu yüzden düşüyor

1. Enflasyon ve faiz oranları. Fed, işletmeleri ve aynı zamanda bireyleri borçlanmaktan caydırmak için Mart ayına kadar potansiyel olarak faiz oranlarını artıracak. Sonuç olarak, ekonomiyi yavaşlatmaya ve faiz oranlarını yükseltmeye çalışmak, borçlanmayı giderek daha pahalı hale getirecek ve bunun enflasyon üzerinde sönümleyici bir etkisi olacaktır.

2. Rus kripto yasağı. İkinci konu, Rusya‘nın geçen haftaki satışların en büyük tetikleyicilerinden biri olan kripto yasağı. Rusya merkez bankası, kripto madenciliği eyleminin ve ayrıca ülke içinde kripto para birimlerinin kullanımının yasaklanmasını önerdi.

3. Jeopolitik istikrarsızlık. Siyasi bir ayaklanma sırasında Kazakistan’ın internet erişimi kesildi. Bu önemli çünkü Kazakistan, ABD‘den sonra Bitcoin madenciliği için ikinci en önemli merkezdi. Ukrayna ile Batılı ülkeler arasında daha fazla gerilim yaşadık ve bunun Bitcoin fiyatı üzerinde de etkisi oldu.

4. Nasdaq ile korelasyon. Bir sonraki sebep, Nasdaq ile korelasyon. Bitcoin ve hisse senetleri arasındaki korelasyon, Kasım ayında rekor seviyeye ulaştı ve Bitcoin, Nasdaq endeksine benzer bir oranda düştü. Nasdaq, Kasım ayındaki en yüksek seviyesinden bu yana yüzde 10’un üzerinde kayıp yaşadı.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.