Bitcoin Sert Yükseldi: Analistler Sıradaki Seviyeyi Belirledi!

Bitcoin Sert Yükseldi: Analistler Sıradaki Seviyeyi Belirledi!

Bitcoin (BTC), S&P 500 de dahil olmak üzere riskli piyasalarda geçen haftaki acımasız satıştan sonra geri dönen yeni bir satın alma hissiyatıyla 28 Şubat’ta 41.000 doların üzerine çıktı. Ünlü analistlerin değerlendirmelerini ve tahminlerini Kriptoks.com okuyucuları için hazırladık.

Bitcoin için ayı trendi bitiyor mu?

BTC’nin fiyatı, kısmen trader’ların Rusya-Ukrayna krizinde devam eden gelişmeye tepki vermesiyle %9’un üzerinde bir artışla 41.300 dolara ulaştı. Lider kripto para, kısa bir süreliğine ABD borsa endeksleri ile korelasyonunu kırdı ve daha çok güvenli liman altın gibi performans göstererek, fiyatı 28 Şubat’ta erken alım satımda da yükseldi.

Bağımsız bir piyasa analisti olan Johal Miles, piyasada ‘önemli bir satın alma baskısı’ tespit etti ve ayı trendinin bitmeye doğru ilerliyor olabileceğini de sözlerine ekledi. Johal Miles, destek olarak 34.000 dolara yakın seviyeleri test ettikten sonra Bitcoin’in son zamanlardaki yukarı yönlü hareketlerinin altını çiziyor. Örnek olarak, 24 Ocak ve 24 Şubat’ta BTC’nin fiyatının, günlük grafiğinde bir yükseliş ‘çekiç şamdanı’ oluşturduğunu ve yerleşik bir düşüş trendi sırasında U dönüşüne işaret ettiğini vurguluyor.

Aynı boğa çekiçleri geçen yıl Mayıs ve Haziran aylarında ortaya çıktı ve dipleri 30.000 dolarlık kilit destek seviyesinin altında kaldı. Bunu, Bitcoin piyasasında BTC’nin fiyatının Kasım 2021’de 69.000 dolara kadar çıkmasıyla keskin bir fiyat dönüşü izledi.

Ek olarak, Johal Miles, 28.500 dolar ile 34.200 dolar arasındaki bölgedeki satın alma duyarlılığının, yaklaşık 46.000 dolardan nispeten daha yüksek olduğunu ve bir Bitcoin desteğinin Ocak 2022’de aşağı yönlü kırıldığını kaydediyor.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.