Bitcoin, Ripple ve Solana: Haftalık Seviyeler Çıktı!

Bu yazımızda Kriptoks.com olarak kripto analistler Filip L. ve Ekta Mourya’nın Bitcoin, Solana ve Ripple hakkındaki haftalık seviye tahminlerini mercek altına alıyoruz. Bitcoin fiyatı, iyi haberlere rağmen hala düşüş trendinde 32.649 dolara eğilimli duruyor. Solana fiyatı geçen hafta %9 kayıp yaşadı ve yatırımcılar arasında aşağı yönlü bir anlatıyı körükledi. XRP fiyatı, boğaların kenarda kaldığını veya daha az kararlı olduğunu görüyor.

Bitcin için yön aşağı mı yukarı mı?

BTC fiyat hareketi genel olarak hala düşüş eğiliminde ve Ocak ayının en düşük seviyelerine doğru daha aşağı yönlü olarak ayarlanabilir. Her şey, Bitcoin’in Pazartesi günü nerede açılacağına ve ileriye dönük yatırımcılar için sonraki adımlara bağlı olacak. Genel olarak, gerçek fiyat hareketi BTC ile hiçbir yere gitmiyor, daha çok yatay işlem yapıyor ve fiyat hareketi daha düşük ve daha yüksek diplerle her iki taraftan da sıkışıyor. Filip L.’ye göre, teknik olarak, Bitcoin hala düşüş eğiliminde ve ekonomik ve jeopolitik arka plana karşı, BTC yatırımcıları, Bitcoin’i uzun vadede 60.000 dolara geri itmeden önce işler düzelene kadar kenarda kalacak gibi görünüyor.

Kuyruk riski devam ettiği ve hatta daha da büyüdüğü için Bitcoin fiyatı gelecek haftaya düşmek üzere yatay işlem yapmaya ayarlandı. Bitcoin fiyatı, bu hafta için bazı yeşil rakamlar basan boğaları görüyor, ancak sonuçta, fiyat hareketi, önceki haftanın hareketine karşı herhangi bir düşük veya yüksek olmadan oldukça sessiz kalıyor. Bitcoin’in bant genişliğinde 36.709 dolar ile 44.088 dolar arasında hareket etmesini bekleyin; bu, yalnızca önümüzdeki haftanın sonunda daha küçük ticarete başlayacak ve bir kırılma için ayarlanmış %20’lik bir aralık. Death cross, avro bölgesi için stagflasyon korkuları ve tüm dünyaya yayılma göz önüne alındığında, düşüş trendi hala çok etkili olacak ve daha fazla ağırlık kazanmaya başlayabilir, bu da aşağı yönlü bir kırılmaya neden olabilir.

Analist Filip L.’ye göre, BTC fiyat hareketi önümüzdeki hafta 36.709 dolar civarındaki alt aralığı ve aylık S1 destek seviyesini test etmeye başlayacak. Bitcoin fiyatının kuyruk riskine birçok jeopolitik ve ekonomik faktörü dahil etmesi gerektiğinden, bu unsurlardan sadece birinin zayıflaması, dengeyi boğaların ve yatırımcıların kampına çevirecektir. Bu, ilk aşamada fiyat hareketinde 44.088 dolara doğru bir sıçramaya dönüşecek, bir sonraki kapmak için aylık R1 direnç seviyesi ile 48.000 dolar ve hemen üzerinde tarihi bir önemli seviye ve 200 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) olacak.

Solana fiyatı düşebilir

Solana fiyatı geçen hafta %9 kayıp yaşadı ve yatırımcılar arasında aşağı yönlü bir anlatıyı körükledi. Analistler, 89 doların Solana fiyatı için güçlü bir direnç olduğuna inanıyor, bu eşik civarında işlem görüyor. Solana düşebilir ve Ethereum katili çökme riski altında kalır. Solana fiyatı, analist Ekta Mourya’ya göre, altcoin üzerindeki artan satış baskısı ile düşüş yaşayabilir. Analistler, Solana’nın çöküş riski altında olduğuna inanıyor, mevcut döngüde düşebilir. Borsalardaki tüccarlar altcoini satmaya hazırlanırken Solana fiyatı düşebilir. Solana fiyatı, borsalardaki trader’ların altcoin üzerindeki satış baskısını artırmasıyla son yedi gün içinde kayıplar kaydetti.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.