Bitcoin, Ripple ve Ethereum: Sıradaki Adımlar Bu Seviyelere!

Bitcoin, Ripple ve Ethereum: Sıradaki Adımlar Bu Seviyelere!

Bitcoin (BTC) fiyatı, Ethereum (ETH) ve diğer kripto para birimleri mükemmel bir denge içindedir, fiyat hareketi konsolide olur ve bu süreçte daha düşük ve daha yüksek seviyeler oluşturur. Alıcılar ve satıcılar, her üç kripto para biriminde de düşüş üçgeni tamamlanırken, önümüzdeki hafta veya ondan sonraki hafta olası bir kırılmaya hazır olarak fiyat sıkışması yaşıyorlar. Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz gibi, bu kırılma için gereken katalizör ya bir merkez bankası sürprizi ya da jeopolitik bir olay olacak. Bu yüzden manşetleri izlemek, doğru yatırım için tam anı zamanlamak için çok önemli olacak.

Bitcoin fiyatı bu seviyelere çıkabilir

Bitcoin (BTC) fiyatı, fiyatların kırmızı azalan trend çizgisine karşı kesin bir ret almasının ardından şu ana kadar düşüş eğiliminde görünüyordu. Fiyat hareketi destek arayışı içinde geri çekildiğinde, boğalar Bitcoin fiyatının 28.695,13 dolara düşmesine izin vermedi ve bunun yerine fiyatı 30 bin dolar seviyelerine çıkarmaya çalıştı. Buradan BTC fiyatı muhtemelen 30 bin doların üstünde ve altında ileri geri gidecek ve kırılma için önemli bir katalizör bekleyecektir. BTC fiyatı, Göreceli Güç Endeksi’nin yukarı doğru işlem yaptığını gördü ve boğaların kitlesel olarak satın aldığına ve iki hafta önce bir ön izlemesi görülen yaz rallisine hazırlandıklarına dair işaretler gösterdi. Risk iştahı mevcut, ancak hepsi, merkez bankalarına ve küresel ekonomileri enflasyon endişeleri etrafında nasıl yönlendireceklerine bağlı olacağı için, dar bir fırsat penceresi içinde.

BTC fiyatının 31.321,98 doların üzerine çıkmasını ve alıcıların düşüş trendini kırmasını, 32.649.28 dolara yükselme şansı yakalayabilecekleri bir dağıtım bölgesine girmesini ve bu süreçte yüzde 15 kazanç elde ederken 55 günlük Basit Hareketli Ortalamayı test etmesini bekleyin. Alternatif olarak, Bitcoin fiyatına yönelik riskler, yatırımcıların EUR ve USD oranlarını çekip zorladığı küresel piyasalardaki mevcut arka plandan kaynaklanabilir. Bu, dolar cinsinden fiyatlandırılan kripto para birimlerine yayılıyor ve orada benzer dalga grafikleri yaratıyor. Doların gücü lehine bir sıçrama, BTC fiyatına yayılarak 28.695,13 doların altına düşmeye ve 25 bin dolara ulaşmaya zorlayabilir.

Ethereum satış baskısı artabilir

Ethereum (ETH) fiyatı, geçen yılın Temmuz ayından itibaren işaretlenmiş bir dağılım bölgesi boyunca güzel bir şekilde işlem görüyor. Mayıs ayı ortasında bölgeye girdiğinden beri, RSI indikatörü daha yüksek çekim yapıyor ve aşırı satım bölgesinden uzaklaşıyor. Boğalar, sadece Mayıs ayının son haftasında yüzde 10’un üzerinde kazançla bir kırılmanın nasıl hissedileceğine dair ipuçları aldı. Fiyat geri düşse de, boğaları aynı al-satı tekrar yapmak için tetiklemek yeterli değildi. Ethereum fiyatı, satın alma tarafı talebi arttıkça tekrar 1.688 ila 1.928 dolar arasında bir kapsama girecek şekilde ayarlandı. Dağılım bölgesinin üzerine geri döndüğünde, 2.200 dolardaki yeni aylık pivota sıçramak, kırmızı azalan trend çizgisine karşı bir testle çakışacaktır.

Bu bir kez yukarı doğru kırıldığında, talep arzını kurutacak ve 3 bin dolara doğru büyük bir ralli gerçekleştirecek büyük bir boğa ve yatırımcı girişi görmeyi bekleyebiliriz. Yine de düşüş sinyalleri, teknik olarak hala geçerli olduğu için göz ardı edilmemelidir. Ayıların pozisyonlarını bu kadar kolay kaybetmeleri pek olası değildir. Boğaları yakalamak ve onları bir boğa tuzağı ya da çok önemli bir seviyede başka bir hızlı geri dönüş yoluyla pozisyonlarından etmek için doğru anı bekleyebilirler. Boğalar daha sonra taraf değiştirip varlıklarını satmak zorunda kaldıklarında, satış baskısı artabilir ve ETH fiyatının 1.404 dolara düşmesine neden olabilir ve bugünkü fiyattan yüzde 22’lik bir zarar anlamına gelebilir..

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.