Bitcoin Pizza Günü Hakkında 7 Şaşırtıcı Gerçek!

22 Mayıs, kripto topluğu arasında “Bitcoin Pizza Günü” olarak bilinir. Peki bugün hakkında bazı gerçekleri biliyor muydunuz?

10.000 Bitcoin o sırada sadece 41 dolardı

10.000 BTC ile pizza satın alan Hanyecz, tam olarak 41 dolar harcadı. Rakamlar doğruysa, satış anında BTC fiyatı kabaca 0,004 dolar.

Hanyecz siparişi için 4 gün beklemek zorunda kaldı

Hanyecz, sipariş için bir süre bekledi. 18 Mayıs Salı günü kendisine pizza siparişi verebilecek birini bulmak için Bitcoin.org forumlarında yazdı. Siparişi 4 gün son verebildi.

10.000 BTC ile ikiden fazla pizza satın aldı

Ancak Hanyecz sadece iki pizza ile durmadı. Haziran ayında sınırı zorlamaya çalıştı ve gönderisine anlaşmanın “ açık bir teklif ” olduğunu ekledi. 12 Haziran’da “Param olduğu sürece (genellikle bol miktarda param var) bu pizzalardan 2 tanesi için her zaman 10.000 BTC takas edeceğim” diye yazdı. “İlgilenen varsa lütfen bana bildirin” diye ekledi.

Pizza siparişini veren Jercos sonunda Bitcoin’ini sattı

Pizza Günü tatili büyüdükçe, pizzayı Hanyecz’e sipariş eden Jeremy “Jercos” Sturdivant’ın yeniden ilgi odağı haline gelmesi uzun sürmedi. Satın alamdan beş yıl sonra, 2015’te “Bitcoin Who’s Who” adlı bir web sitesine tek röportajını verecekti. Sturdivant, o sırada “bir para biriminin harcanması gerektiğini” söyleyerek, mevcut HODLer’ların muhtemel dehşetine, aldığı 10.000 BTC’nin toplamda yaklaşık 400 dolar değerinde olduklarında “hızlı bir şekilde ekonomiye geri döndüğünü” belirtti.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.