Bitcoin Milyoneri Konuştu: Bu 3 Altcoin’den Alıyorum!

Bitcoin Milyoneri Konuştu: Bu 3 Altcoin’den Alıyorum!

Kiarash Hossainpour, 22 yaşında bir Bitcoin milyoneri. Nasıl zengin olduğunu ve bugün hangi kripto paralara yatırım yaptığını açıklıyor. Biz de genç milyonerin paylaşımlarını Kriptoks.com okuyucuları için hazırladık.

Nasıl genç yaşta bu kadar zengin oldu?

Kiarash Hossainpour, verdiği röportajda kendisi hakkında her zaman ‘küçük bir inek’ olduğunu söylüyor. İlk bilgisayarına on yaşındayken sahip olduğunu ekliyor. Hossainpour, oyun oynamaya başladığında babasının “Hayır, oynamayı bırak, onun yerine programlama öğren” dediğini ifade ediyor.

Hossainpour, babasının bir programcı olduğunu ve ona nasıl kod yazılacağını öğrettiğini açıkladı. “Bir noktada babam bana, “YouTube’a bakın, bunlar 20-30 yaşlarında iki kişi, bu siteyi kurdular ve şimdi milyarderler. Neden böyle bir şey yapmıyorsun?” dedi.

Genç Berlinli okuldan sonra programlamaya başladı ve web siteleri oluşturmanıza izin veren bir yazılım olan WordPress ile tanıştı. O zamanlar Hossainpour ayrıca oyun internet forumlarındaydı, oyun ortamını ve ihtiyaçlarını biliyordu. Para için forumlardan oyuncular için web siteleri oluşturmaya başladı. Bir web sitesi için ortalama 34 dolar (30 Euro) aldı. Oyun dünyasından insanlar, oyunlardan ürün satabilmek için çoğunlukla kendi web sitelerini istediler.

Hossainpour, “Bazıları gazete turları yapıyor, ben WordPress siteleri oluşturdum” diyor. Bir noktada, derin web forumlarında aynı hizmet için kendisine çok daha iyi ödeme yapıldığı fikrine kapıldığını söylüyor. 22 yaşındaki oyuncu, “Suçlulara ek olarak, oyun sahnesinden pek çok sıradan insan orada takılıyor” diyor. Ancak euro olarak ödeme almak yerine orada Bitcoin aldı. Bu, yaklaşık sekiz yıl önce, kripto para biriminin hala 14 dolara mal olduğu zamandı. Bağlam için, bugün aynı Bitcoin 40.000 dolardan fazla.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.