Bitcoin Milyarderi: O Altcoin’in Çökeceğini Biliyordum!

Bitcoin Milyarderi: O Altcoin’in Çökeceğini Biliyordum!

Kripto para piyasası son birkaç aydır zor dönemlerden geçiyor. Rusya-Ukrayna savaşı fitili ateşleyen ilk olaylardan biriydi. Ardından savaşın da etkisiyle, küresel enflasyon oranlarındaki artış geldi. Bununla birlikte, yaşanan hiçbir gelişme en sonuncusu kadar vurucu olmadı. Bitcoin ve altcoin piyasaları için devrilme noktası, aslında Terra projesinin çöküşüydü.

Terra’nın stabilcoin’i olan UST’nin her zaman dolara sabit olması gerekiyordu. Ancak Kriptoks.com olarak da bildirdğimiz üzere UST, ABD dolarına 1:1 oranındaki sabitliğini kaybetti. Bunun ardından, LUNA ve UST keskin bir şekilde düştü ve kripto piyasasının geri kalanını da beraberinde getirdi. Bu olayı hiç kimse tahmin etmiyordu. Ancak, son açıklamalarına göre FTX’in Bitcoin milyarderi CEO’su Sam Bankman-Fried her şeyi önceden görmüştü. İşte detaylar…

Bitcoin milyarderi Terra çöküşünü tahmin etmişti

Kripto para borsası FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, Perşembe günü “Küresel Borsa ve Aracılık Konferansı”nda yaptığı sunumda konuştu. Piper Sandler’ın düzenlediği konferansta ünlü CEO, Terra’nın tokenleri UST ve LUNA’nın çöküşüne değindi. Bitcoin milyarderi, yaptığı sunumda Terra çöküşünü önceden tahmin ettiğini öne sürdü. Ancak çöküşün boyutunu doğru hesaplayamadığını da sözlerine ekledi:

 “Terra ekosisteminde potansiyel bir sorun olacağı oldukça açıktı, bunu biliyordum. Ancak sonunun bu kadar kötü olacağını tahmin etmemiştim.”

Ünlü CEO sözlerine devam etti ve stabilcoin kavramının Terra projesini tanımlamadığını öne sürdü. Fried, “stabilcoin, istikrarlı olacak şekilde tasarlanan kripto paralardır” dedi. Ayrıca, “En temiz örnek, dolaşımdaki token sayısı kadar doları olan bir banka hesabı olması gerektiğidir.” diye de ekledi. Sunumunu sürdüren Bitcoin milyarderi, stabilcoin projelerinin bir özelliğinin de şeffaflık olduğunu dile getirdi. Ardından, insanların tam olarak ne satın aldıklarını bilmeleri gerektiğini savundu.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.