Bitcoin, MANA, ETH ve XRP: Önümüzdeki Günlerde Bu Seviyeleri Bekleyin!

Bitcoin, MANA, ETH ve XRP: Önümüzdeki Günlerde Bu Seviyeleri Bekleyin!

Kriptoks.com olarak bu yazımızda analist, Filip L.’nin üç büyük kripto para olan Bitcoin, Ethereum ve Ripple ile ilgili tahminlerine yer veriyoruz. ABD kripto paraları düzenlemeye çalışırken kripto piyasalarda duygu değişiyor gibi. Ayrıca analist Jonthan Morgan’ın Decentraland (MANA) tahminlerine yer vereceğiz. Bitcoin fiyatı, ABD’den kripto para birimleri konusunda düzenleyici baskı geldikçe kazançların biraz azaldığını görüyor. ETH ve XRP de aynı yoldan BTC’yi takip eder görünüyor.

BTC’de ve MANA için bu seviyeler

FED başkanı Powell, kripto para birimlerini daha iyi izlemek ve kontrol etmek için daha fazla düzenlemeyi memnuniyetle karşılayacağını söyleyerek ateşi körükledi. Bitcoin boğaları, 42.000 dolara düşme riskiyle 44.088 dolardan reddedildi. Bitcoin (BTC) fiyatı, hem Ruslardan hem de Ukraynalılardan alternatif ödeme yolları arayanlar sebebiyle yeni nakit girişi gördü. Bitcoin başka bir yükseliş için hazırlanıyor iken Powell, daha fazla düzenleyici baskı için çağrıda bulunarak bazı ters rüzgarlar yarattı. Kripto para birimlerine yönelik bu yenilenen olumsuz ilgiyle, yatırımcılar kâr elde etmek için hızlı davranıyor ve bu süreçte BTC fiyat hareketini aşağı doğru itiyor.

BTC fiyatı, 17 Aralık’ın en düşük seviyesine denk gelen bir seviye olan 45.261 dolarda ilk ret gördü ve bu nedenle bir miktar kar almayı tetikledi. Kâr alma devam ederken boğalar, 06 Ağustos’a kadar giden bir seviye olan 44.088 dolarda başka bir ret ile karşı karşıya. Daha fazla görüşme devam ederken, her an bir atılım olabilir. Bu olursa, analiste göre ayıların boğaları sıkıştırma girişimlerinde başarısız olacağı ve fiyat 44.088 doları yukarı doğru deldiğinde kendilerini durduracağı anlamına gelir. Bu hareket, Filip L.’ye göre, 45.261 dolara çekildikten sonra, 48.760 dolara hızlı bir ralli ile hızlanacak ve oradan, Bitcoin’i gelecek hafta 50.000 doların üzerine çıkaracak şekilde konumlandıracak.

ETH’de sıradaki seviyeler

Ethereum boğaları 55 günlük SMA’yı savunuyor, ancak destek zayıflıyor. Ethereum (ETH) fiyatı, FED Başkanı Powell’ın Kongre’deki önceki oturumda yaptığı daha fazla olumsuz çağrışımdan sonra bugün bir adım daha geri gidiyor. Daha fazla oran artışı taahhüt etmenin yanı sıra Powell, kripto para birimleri üzerinde de derine indi ve bunları düzenlemelerle önceliklendirilmesi gereken bir risk olarak nitelendirdi. Şu an için ETH, boğaların 55 günlük Basit Hareketli Ortalamayı (SMA) 2.880 dolardan savunduğunu görüyor. Şimdilik tutmak iyi görünse de, geçmişte 55 günlük SMA, saygınlık konusunda sağlam bir itibar oluşturmadı.

ABD’de Powell’ın yaklaşımı ETH fiyatını muhtemelen 55 günlük SMA’nın 2,880 doların altına, aylık pivot aracılığıyla 2,835 dolardan aşağı itecek ve 2,695 dolar civarında olası bir son noktaya kadar. Bu, analiste göre, önümüzdeki günlerde ETH fiyat hareketinin 3.018 doların üzerine çıkması ve bu süreçte Salı ve Çarşamba günlerinin çifte tepe noktasının kırılmasıyla birlikte geniş bir akış akışı anlamına geliyor. Yukarı yönde, giriş, açığa satış yapanların düşüş girişimlerinden daha ağır basacağından bir test için 3,391 doları görebilir.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.