Bitcoin Madencileri BTC Satmaya Başladı! Peki Neden?

Lider kripto para Bitcoin (BTC) madencileri, piyasadaki son fiyat düşüşü mali durumlarını baskı altına aldığından, açık piyasada varlıklarını satmaya başladılar. Detaylar için bizi okumaya devam ediniz…

Bitcoin madencileri BTC’lerini satıyor

Bitcoin madencisi Compass Mining tarafından hazırlanan bir rapor, ABD merkezli birkaç madencinin açık piyasada varlıklarını boşaltmaya başladığını gösteriyor. LUNA çöküşüyle derinleşen kripto piyasasındaki son gelişmeler eşiğinde Bitcoin fiyatlarındaki düşüşle birleştiğinde, madenciler madencilikte artan zorluklarla da uğraşıyorlar. Bu durum da BTC madencilerinin karlılığını ciddi ölçüde azaltıyor.

Bitinfo’dan gelen veriler, Bitcoin madenciliği karlılığının 2020’nin ortasından bu yana en düşük seviyesine gerilediğini ve Bitcoin fiyatlarının benzer düşük seviyelerde gezindiğini gösteriyor.

Madenciler neden Bitcoin’i boşaltıyor?

Coinmetrics verilerine atıfta bulunan Compass Mining, borsalara madenci akışlarının Ocak ayından bu yana en yüksek seviyesine ulaştığını söylüyor. Satış, Mart ayında bir miktar rahatlamadan önce, önümüzdeki ay BTC fiyatlarında büyük bir düşüşten önce gelmişti.

Kanadalı madenci Cathedra, tokeni satan en son madenci oldu. Son kazanç raporunda madenci, Mayıs ayında toplam 8,8 milyon dolarlık hasılat için 235 tokeni (neredeyse tüm varlıklarını) sattığını açıkladı. Şirket, satışların amacının fiyatlardaki ek düşüşlerden ‘kendini izole etmek’ olduğunu söylüyor. Şu anda yaklaşık 3,7 token tutuyor.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.