Bitcoin’ler Borsalardan Hızla Çekiliyor! Bu Neyin Göstergesi?

Bitcoin’ler Borsalardan Hızla Çekiliyor! Bu Neyin Göstergesi?

Neredeyse tüm Ocak ayı boyunca kripto para piyasalarında süren düzeltme fırtınasının dinmeye başladığı şu günlerde, alınan bilgilere göre yatırımcılar 800 milyon dolarlık Bitcoin (BTC)’i borsalardan uzaklaştırıyor. Ayrıntılar Kriptoks.com’da izlenebilir.

Bitcoin için ne demek?

Kripto para piyasalarındaki derin düzeltmelere rağmen genel trend, büyük düzeltmelere rağmen, yatırımcıların varlıklarını satmaya istekli olmadığı yönünde. Amiral gemisi kripto para biriminin ani fiyat artışının ortasında (şu anda 40.000 doların çok üzerinde işlem görüyor) borsalardan toplam 800 milyon dolar değerinde BTC taşındığı gelen bilgiler arasında. Bitcoin’in 40000 doları aşan ani fiyat artışı, defalarca denemesine rağmen toparlanamayan kripto para piyasaları  için (BTC’nin daha da düşmesine işaret eden  önemli sayıda on-chain metrikler de vardı) oldukça sürpriz oldu. Ancak çoğunluk, kripto piyasasındaki derin düşüşün daha da derinleşeceği ve BTC’nin 30.000 doların altına doğru daha da düşeceği yönünde görüş bildiriyordu. Bu şartlar altında merkezi borsalar sürekli olarak rezervlerinde kayıplarla karşı karşıya kaldılar ve bu da traderların çoğunluğun düşündüğü gibi aktif olarak satış yapmadığını gösterdi.

Sektör için ilk olumlu işaret, Bitcoin ve diğer kripto paralar nötr veya pozitif bölgede işlem görürken borsalardaki ve borsadaki kripto para birimlerinin çoğunluğunun “ayrışması” oldu. Borsalarda yaşanan bu çıkışlar piyasayı nasıl etkiler? Genellikle, negatif exchange akışı piyasa için iyi bir işaret olarak kabul edilir, çünkü büyük çıkışların olduğu dönemlerde satış baskısı, traderların ve yatırımcıların aktif olarak fonlarını merkezi veya merkezi olmayan borsalara taşıdıkları dönemlere kıyasla çok daha küçüktür. BTC’deki mevcut akışlar negatif kaldığından, Bitcoin’in son birkaç aydaki olumsuz performansına rağmen piyasanın çoğunluğunun varlıklarını satmayı dört gözle beklemediği sonucuna varabiliriz. Basın zamanında, Bitcoin 41.983 dolar ile 41.725 dolardan işlem görüyor. Kripto para birimi, %0.72’de başka bir pozitif işlem günü gösteriyor. Daha önce, Bitcoin bir günde %12 artarak birkaç saat içinde 37.100 dolardan 41.700 dolara sıçradı.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.