Bitcoin’in Yörüngesini Çizen Analist: Bu Dipler Görülmeyecek!

Bitcoin’in Yörüngesini Çizen Analist: Bu Dipler Görülmeyecek!

Stock-to-Flow (S2F) modeliyle tanınan PlanB, BTC’nin gelecekte bir noktada 100.000 dolar veya daha fazlasına ulaşabileceğini düşünüyor ve bunun 2023 yılına kadar olacağını tahmin ediyor. Yakın tarihli analizlerinde uzman, Bitcoin fiyatının bir daha hiçbir zaman altına düşmeyeceği bir destek seviyesi belirliyor.

Bitcoin fiyatı 2023’e kadar 6 haneli olabilir

Popüler S2F modelinin ve varyasyonlarının arkasındaki anonim Twitter analisti PlanB, yakın zamanda BTC’nin fiyat yörüngesi açısından biraz olumlu bir tahmin daha yayınladı. Analist, hem S2F’ye hem de logaritmik regresyona dokunarak, lider kripto para biriminin 2023’ün sonuna kadar altı basamaklı fiyata ulaşacağını öne sürdü.

PlanB, 2021 sonuna kadar Bitcoin’in 100.000 dolara ulaşmasını bekliyordu. S2F modelinin başarısızlıkları ve “en kötü durum senaryosu”na ilişkin isabetsiz tahminleri analisti yıldırmadı. Güncel analizlerinde, Bitcoin’in hala yükseliş trendinde olduğunu düşünüyor. “Siyah kuğu” olarak adlandırılan bir piyasa çöküşü meydana gelirse Bitcoin fiyatının en fazla 24.500 dolara düşeceğine inanıyor.

Mümkün olan en düşük fiyat: 24.500 dolar

Mevcut 24.500 dolarlık BTC fiyatının PlanB için önemi tarihsel verilere dayanıyor. BTC fiyatı bu seviyeyi 3 kez test etti. İlki; MtGox borsası 2011’de saldırıya uğradığında meydana geldi. 2014 yılında Bitstamp borsası ikinci kez hacklendi. Ayrıca 2018’de Bitcoin SV (BSV) hard fork yaşandı. Bu 3 olay gerçekleştiğinde BTC fiyatı 24.500 doların altına gerilemişti.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.