Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analistten Son Dakika Tahmini!

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analistten Son Dakika Tahmini!

Bitcoin yaklaşık 2 haftalık düşüşün ardından yeni haftaya 40.000 doların üzerinde başladı. Peki, bundan sonra BTC yükselmeye devam edecek mi? Yoksa traderları yeni bir geri çekilme mi bekliyor? Tecrübeli bir trader olan Peter Brandt, Bitcoin fiyatına yönelik yeni bir tahminini açıkladı. Kriptoks.com olarak detayları aktarıyoruz…

Peter Brandt, Bitcoin için yeni yorumlarını aktardı

Geçtiğimiz haftalarda Bitcoin, düşüş yaşayarak 40.000 dolar seviyesini kaybetmişti. Kripto para birimi, 35.000-38.000 dolar aralığında hareket etti. Ancak bu hafta sonu ipleri eline alan Bitcoin boğaları, piyasa değeri ile öncü kripto para birimini 40.000 doların üzerine itmeyi başardı. Ancak yatırımcılar, BTC’nin sıradaki hareketi konusunda meraklı. Bu noktada ünlü trader Peter Brandt, açıklamalarıyla gündeme geldi.

Brandt, Twitter’daki 600.000’i aşkın takipçisine BTC fiyatı için trader duyarlılığına baktığını söyledi. 2021’in Nisan ayındaki zirveyi “lazer gözlü” BTC yatırımcılarının belirlediğine, 100.000 dolarlık yıl sonu beklentisinin 2021’in Kasım ayındaki 69.000 dolarlık zirveyi belirlediğine dikkat çeken Brandt, havlu atan boğaların ve 20.000 dolarlık tahminin Ocak ayındaki düşük seviyeyi belirlediğini söyledi. Brandt’in dikkat çektiği “lazer gözlü” trader’lar, geçtiğimiz yıl bir trend olarak profil fotoğraflarına lazer eklemeleriyle gündeme gelmişti. Brandt’e göre bu durum, BTC’de rekor seviyelerin görülmesine neden oldu.

Duyarlılıktaki değişim, potansiyel bir dip sinyali mi?

Brandt, lazer gözlülerin şimdi 30.000 doların altına inilebileceğine dair yorumlarda bulunduğunu söylüyor. Tecrübeli trader’a göre genel piyasa hissiyatındaki değişim BTC fiyatında olumsuz bir yöne işaret edebilir. Bitcoin yatırımcılarının negatif tahminlerinin, BTC’nin dibe vurmaya yakın olduğunu gösterebileceğini söylüyor. Ancak BTC’de trendin değişeceği yeni bir teknik dip oluşmadığına işaret ediyor.

BTC’de 2015, 2019, 2020 ve Temmuz 2021’deki gibi klasik bir satın alım sinyalinin görülmediğini belirten Brandt, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.