Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analistin Yeni Tahmini Korkuttu!

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analistin Yeni Tahmini Korkuttu!

Yakın tarihli bir tweet’te, önde gelen trader Peter Brandt, amiral gemisi kripto para birimi olan Bitcoin (BTC)’in yükselen bir kama modeli oluşturma sürecinde olduğunu iddia ediyor. Olumsuz uyarı, en iyi kripto paranın Temmuz ayında yılın en iyi ayını kaydettikten sonra 24.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmak için mücadele etmesiyle geliyor. İşte detaylar…

Bitcoin grafiğindeki bu formasyon korkuttu

Yazım sırasında BTC,  24.000 doların hemen üzerinde işlem görüyor. Yükselen kama, düşüş trendleri sırasında ortaya çıkma eğiliminde olan bir düşüş grafiği formasyonudur. Ayı bayrağını andıran formasyon, bir dizi yüksek en düşük ve en yüksek zirveden sonra ticaret aralığı daraldığında iki trend çizgisi birleştiğinde oluşur. Yükselen kama oluşumunun genellikle potansiyel bir fiyat kırılmasının eşiğinde görünen bir düşüş göstergesi olarak değerlendirildiğini belirtmekte fayda var. Ancak bazı uyarılar var. Brandt’ın işaret ettiği gibi, ortaya çıkan ticaret modellerinin çoğu sonunda başka bir şey oluşturuyor.

Bu nedenle, yükselen kama modelinin tamamlanacağının garantisi yoktur. Ayrı bir tweet’te Brandt, Bitcoin’in bir “din” olduğunu iddia ediyor ve en büyük kripto para biriminin arkasındaki kült topluluğu araştırıyor. Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere, deneyimli grafik uzmanı kısa süre önce Shiba Inu kripto para biriminin bir baş-omuz modelini tamamladığını kaydetti. İkinci en büyük meme coin şu anda yükseliş eğiliminde olduğuna inanıyor.

BTC fiyatı değer kazandı

Bitcoin, geçen hafta ABD hisse senetlerinde daha geniş bir piyasa toparlanmasının ortasında Pazar günü kısaca iki ayın en yüksek seviyesine dokundu. Bu, esas olarak ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz oranlarını yükseltmesinden ve olumlu temel enflasyon verilerinden etkilendi. Büyük kripto fiyatı, haftanın başındaki gün içi ticaret döneminde yüzde 4 kadar artarak 25.212 dolara ulaştı. Günü yaklaşık 24.324 dolarlık açılış fiyatına yaklaştırdı. Bitcoin şu anda 24.025 dolar için el değiştiriyor, 9 Mayıs’ta görülen 24.000 dolarlık eski fitil dip desteği alanı.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.