Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist: Yükseliş Bu Tarihte!

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist: Yükseliş Bu Tarihte!

Geniş kitleler tarafından yakından takip edilen kripto para analisti Peter Brandt, lider kripto para Bitcoin (BTC)’in fiyatının 2024’te tekrar patlayabileceğine inanıyor. İşte popüler kripto analistinin konuya yönelik açıklamaları…

Analist: Bir sonraki Bitcoin boğa piyasası Mayıs 2024’te

Kısa bir süre önce paylaştığı bir tweet serisinde, deneyimli kripto trader’ı ve analist Peter Brandt, bir sonraki Bitcoin boğa piyasasının Mayıs 2024’te başlayacağını iddia etti. Grafik uzmanı, lider kripto paranın önceki büyük ilerlemelerin sona ermesinden sonra başka bir yükseliş aşamasına başlamasının ortalama 33 ay sürdüğünü ifade ediyor.

Brandt, fiyatının ne kadar öngörülemez görünse de en büyük kripto para biriminin geçmişteki yükseliş ve düşüş döngülerini yeniden yaratmasını bekliyor. Öte yandan Bitcoin şu anda en iyi spot borsalarda 44 bin dolar seviyesinin altında işlem görüyor. Bitcoin’in fiyatı kasım ayında 69 bin dolarda zirve yaptı. Ancak daha sonra 2022’nin başlarında bir gerileme aşamasına girdi. ABD Merkez Bankası’nın (FED) kripto para birimlerine karşı daha agresif bir duruş benimsemesinin, BTC’deki düşüşün arkasındaki ana sebep olduğu düşünülüyor.

BTC piyasasının gündeminde neler yer alıyor?

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz kısa süre önce Fed’in kısa vadede daha agresif politikalar benimsemeye devam edeceğini öngörüyor. Bununla birlikte bu eğilimin uzun bir süre sürmesini beklemiyor. Ünlü şirketin CEO’su ekonomi tekrar düşüşe geçtiğinde Bitcoin’in “aya” gidebileceğinden emin olduğunu belirtiyor. Kriptoks.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, geçen mart ayında Brandt, ciddi düşüşleri nedeniyle Bitcoin tutmaya karşı bir dava açtı.

Kripto para trader’ı, Bitcoin’in bir önceki tüm zamanların zirvesine dönmek için her seferinde yüzde 400 kazanmanın ve böylece aynı parayı tekrar tekrar kazanmanın gerekeceğini öngörüyor. Ancak MicroStrategy CEO’su Michael Saylor gibi uzun süredir boğa eğilimindeki yatırımcılar, Bitcoin tutmanın uzun vadede işe yarayacağını savunarak trader’lara saygı duymadıklarını iddia ediyor.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.