Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist Uyardı: Kapatın, Kaçın!

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist Uyardı: Kapatın, Kaçın!

Coinbase, kullanıcıların korkularını gidermek için hızla hareket ederken, yakın zamanda yayınlanan 2022 birinci çeyrek raporu ile saldırıya uğradı. Yakın zamanda 2022’nin ilk çeyreğine ilişkin mali raporunu açıklayan popüler Bitcoin ve altcoin borsası Coinbase, kripto topluluğu tarafından yoğun bir inceleme altına alındı. Borsaya yönelik yorum yapanlardan biri, ünlü analist Peter Brandt idi.

Coinbase’in raporu kullanıcıların tepkisini çekti

Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere Coinbase 2022’nin ilk çeyreğine ilişkin mali raporu yayınladı ve şirketin Nisan 2021’de halka açılmasından bu yana ilk 430 milyon dolarlık net zararını kaydetti. Rapor, Coinbase’in 2021 yılının ilk çeyreğinde kaydedilen 1,6 milyar dolardan bu yılın ilk çeyrek kazançlarında 1,17 milyar dolara kıyasla yüzde 27 net zarar kaydettiğini gösterdi. Benzer şekilde, Coinbase aylık işlem yapan kullanıcıları da son çeyrekteki 11,4 milyon kullanıcıdan 9,2 milyon kullanıcıya düştü. Bunun ardından hisse senedi değeri 73 dolardan 61 dolara geriledi.

Yılın başından bu yana genel kripto para piyasasının olumsuz performansı, Coinbase’in son net kaybına büyük ölçüde katkıda bulundu; ancak eleştirmenler, net kaybının ardından borsayı eleştirmek için hala zaman harcadı. Coinbase’in yüzde 27’lik ilk çeyrek net kaybı, birçok kişinin ilgisini çeken tek şey değildi. Coinbase tarafından 2022 yılının ilk çeyreği mali raporunda yapılan açıklamaya göre borsa, kayıplarının ardından iflas etmesi durumunda müşterilerin varlıklarını kendi mülkü olarak tutacağını ve bunları genel teminatsız alacaklılar olarak göreceğini belirtti.

Bitcoin tahminleriyle meşhur Peter Brandt’ten yorum geldi

Bu durumda borsayı kınayan isimlerden biri, tecrübeli analist Peter Brandt oldu. Brandt, Twitter’da dolaşan rapora dikkat çekti ve Coinbase müşterilerinden borsadaki hesaplarını kapatmalarını ve “kaçmalarını” istedi. Coinbase İflas ederse, kullanıcıların Bitcoin’lerinin artık onlara ait olmayacağını savundu. Bu arada Coinbase CEO’su Brian Armstrong, borsayı savunmaya geldi ve San Francisco merkezli ticaret platformunun kullanıcıların kripto varlıklarını nasıl elinde tuttuğu konusunda açıklamalar yaptı.

SCAM ALERTAttention @coinbase customersIf this does not fully disclose the scam that is Coinbase, then nothing willSummary1. You buy and hold $BTC on Coinbase @GDAX_Support 2. Coinbase goes bankrupt3. Your Bitcoins no longer belong to youClose your accounts and flee https://t.co/1PR5QIVFi5

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.