Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist Uyardı: 12 Bin Dolar Mı?

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist Uyardı: 12 Bin Dolar Mı?

Bitcoin tahminleriyle öne çıkan deneyimli trader Peter Brandt, piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi hakkında yeni öngörülerini paylaştı. Brandt’in yakın tarihli bir Twitter dizisine göre BTC, 2011’den bu yana yüzde 80’e varan dördüncü düzeltmesini kaydetme yolunda olabilir. İşte detaylar…

Peter Brandt’ten yeni Bitcoin tahmini

Peter Brandt, son değerlendirmesini, Cheds takma adlı bir kripto para birimi traderı ve analisti tarafından yayınlanan tweet’e yanıt olarak paylaştı. Cheds’in tweet’inde, Bitcoin’in 12.000 dolarlık bir seviyeye düşeceği tahmin ediliyordu. Bu seviye, mevcut fiyatın yüzde 50’sinden fazlasını kaybetmesi anlamına geliyor.  Eğer söz konusu düşüş gerçekleşirse, ilk kez bir düzeltme önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinin altındaki seviyeleri kaydedecek.

Peter Brandt, tweet’inde BTC’nin 2011’inden bu yana gerçekleşen düzeltme dönemlerinin dördüncüsünün gözlemlendiğini belirtti. Bu sefer düzeltmenin ne kadar süreceğinin merak konusu olduğunu gösterdi ve 12.000 dolarlık tahmin hakkında aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bu, 2011’den bu yana yüzde 80’in üzerindeki dördüncü düzeltme olur. İlk kez bir önceki yüksek zirvenin (2017’de yaklaşık 19.900 dolardı) altına düşen bir düzeltme olacak.

This would be the fourth 80%-plus correction since 2011. It would be the first time a correction goes below the previous high peak (which was about 19,900 in 2017) https://t.co/k1TtSCf7Lz pic.twitter.com/mq97Ebm5Qt

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.