Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist: Sıradaki Seviye Bu!

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist: Sıradaki Seviye Bu!

Yaklaşık 50 yıllık ticaret tecrübesine sahip deneyimli bir vadeli işlem traderı olan Peter Brandt, 1 Mayıs 2022’deki Bitcoin analizini yeniden gözden geçirdi. Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi için serbest düşüş öngördü. Kıdemli analist, bir hafta önce, BTC’nin, 28.000 dolara ulaşana kadar daha da düşeceğini tahmin etmişti. İşte Brandt’in yeni tahmini

Analist: Bitcoin ya 28.000 doların altına inecek ya da 30.000 doların üzerinde kalacak

Önceki analizini yeniden analiz etmiş gibi görünen Brandt, 28.000 dolarlık BTC fiyatının aşağı yönlü hedef olarak geniş çapta kabul edilmesinin ardından yatırımcıların önümüzdeki günlerde iki temel hareketten birini gerçekleştirebileceğine inandığını öne sürdü. Brandt’e göre ilk hareket BTC’nin 30.000 dolar fiyat seviyesinin üzerinde kaldığını gösterebilirken, ikinci hareket Bitcoin’in 28.000 doların altında düşüşünü gösterebilir.

2 Mayıs’ın başlarında, Peter Brandt, Bitcoin düşmanı olmadığını, ancak BTC’nin düşeceğini söyledi. BTC fiyatının 28 bin dolara ulaşana kadar gerileyebileceğini söyledi.  Bu arada Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere, ABD Merkez Bankası’nın (FED) ABD ekonomisindeki enflasyonu azaltmak amacıyla faiz artırımı başlatmasının ardından geçen haftadan bu yana önemli bir düşüş eğiliminde. Fed’in faiz oranlarında bir artış olduğunu açıklamasından yaklaşık 40.000 dolara yükselen BTC, bugün erken saatlerde neredeyse yüzde 10’luk bir düşüşle 33.200 dolara geriledi.

BTC’de satış baskısı

BTC fiyatlarındaki çöküş, Bitcoin varlıklarını istikrarlı paralara dönüştürmek zorunda kaldıkları için yatırımcılar üzerinde daha fazla baskı yarattı. Kripto para analisti Ali Martinez’e göre, Bitcoin’in son satış baskısı, en az 1.000 BTC veya daha fazlasına sahip 47 balina adresinden geldi. Bu adresler, 2 Mayıs 2022’den beri BTC varlıklarını sürekli olarak sattı veya yeniden dağıttı.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.