Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist Korkuttu: Kış Uzayabilir!

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist Korkuttu: Kış Uzayabilir!

Naseem Taleb ve Peter Brandt, Bitcoin ve altcoin alanındaki “buz devrinin” uzayabileceğini düşünüyor. İşte ünlü isimlerin piyasadaki son fiyat hareketlerine yönelik yorumları…

Bitcoin ve altcoin piyasasında düşüş devam mı ediyor?

İnsanlar “kış” dediğinde bir mevsimi ima eder. Ancak konu kripto para birimleri olduğunda, “kripto kışı” tamamen yeni bir anlama sahip olabilir. Yeni başlayanlar için anlatmak gerekirse, bu fenomen tarafından zaten belirlenmiş bir tür tarih var. 2018 ve 2019’da bir kripto kışı vardı. Gerçek kışlar birkaç ay sürerken, bu bir yıldan fazla sürdü. Gerçek dünyadaki hava değişimlerinin aksine, kripto paralar için piyasa değişimleri ile ilgiliydi. Bu, Naseem Nicholas Taleb ve Peter Brandt’ın şu anki zor zamanlar ve kripto alanının yakın geleceği hakkında konuşurken dikkat çektiği kısım oldu.

Naseem ne diyor?

Naseem, Matematik, Felsefe ve gerçek hayattaki olasılıkların büyük bir hayranı ve ünlü “The Black Swan” kitabının yazarıdır. Ona göre, kripto kışı tam olarak bazı insanların düşündüğü gibi değil. Daha önce de belirttiğimiz gibi kış, gerçek dünya ortamında mevsimlere atıfta bulunan soyut bir ifadedir. Kripto pazarında tamamen farklı bir anlama gelebilir. İnsanların beklediği gibi geçici olmayabilir. Bu, Buz Devri gibi uzun bir piyasa gerileme dönemi olabilir.

Bu nedenle Naseem, yaklaşan kripto kışı hakkında oldukça karamsar bir görüşe sahip. Bunu, Buz Devri gibi, kripto alanıyla bağlantılı finansla ilgili çeşitli varlıkların “yok olması” ile sonuçlanacak nihai dönem olarak düşünüyor. Naseem, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Kripto kışı ifadesi son derece aldatıcı; mevsimselliği ve belki de daha kötüsü, bir eğilime dönüşü ima eder. Hayır, kış geçici olmayabilir ve senin kış dediğin şey, yok olmalarla dolu kalıcı ve kaçınılmaz bir buz çağına dönüşebilir.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.