Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist: Bu Altcoin Fena Çakılacak!

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist: Bu Altcoin Fena Çakılacak!

İsabetli tahminleriyle bilinen kripto analisti Peter Brandt, lider altcoin için çöküş riski öngörüyor. Ethereum fiyatının düşmeye devam edeceğini doğru bir şekilde tahmin analist, 500 doların altında yeni bir dip belirliyor.

Peter Brandt, lider altcoin için “300 dolar” diyor

Yakın tarihli bir tweet’te, Peter Brandt, piyasanın en büyük altcoin projesi olan Ethereum’un fiyatının 300 dolara kadar düşebileceğini tahmin ediyor.

Aşırı düşüş eğiliminin altını çizmek için Brandt, önde gelen altcoin’i düşmanının parasıyla bile satın almayacağını söyledi. Cumartesi günü ETH, Binance’de Aralık 2020’den bu yana en düşük seviyesi olan 881 doları gördü. Dipten gelen yeni yatırımcıların ardından şimdi Binance’de 1.000 doların üzerinde işlem görüyor. Ancak genel duyarlılık ezici bir şekilde düşüşe devam ediyor.

Ethereum fiyatı ATH fiyatından %80 eridi

Lider altcoin, Kasım ayında ulaşılan 4.878 dolarlık rekor zirvesinden şimdi yaklaşık %80 düştü. Brandt’in düşüş fiyat hedefine ulaşmak için ETH fiyatının buradan %69 daha düşmesi gerekecek. Konu Bitcoin olduğunda, Brandt hala “temelde değersiz” hale gelme olasılığının %50 olduğunu iddia ediyor…

Bununla birlikte, lider kripto para biriminin sonunda 500.000 dolara ulaştığı bir senaryoyu göz ardı etmiyor. Brandt, uzun vadede Bitcoin fiyatında yükselişe devam ettiğini açıkladı. Ancak, rasyonel düşünmek yerine yatırımlarıyla evlenmeyi seçen topluluk üyelerini sert bir şekilde eleştirdi. Brandt, yakın tarihli tweet’lerinde “kripto kötü bir inançtır” dedi.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.