Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist: BTC Satmayın! Çünkü…

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist: BTC Satmayın! Çünkü…

Efsanevi trader Peter Brandt, Twitter aracılığıyla “Z kuşağına” hayat tavsiyesi verdi ve Bitcoin (BTC)’de, hisse senetlerinde ve sağlam şirketlerde aylık tasarruf yapmanın öneminden bahsetti. Dünya potansiyel olarak daha fazla belirsizlik dönemine girerken, Brandt’in genç nesillere mesajı sadece “elinizde tutun” idi.

Gelirinizi Bitcoin satın almaya ayırın

Eski finansal sistem ticaretinde onlarca yıllık deneyime sahip olan Peter Brandt, “Z kuşağına” piyasayı bir “hobi” olarak düşünmelerini tavsiye ediyor. Bu anlamda onlara “iyi bir iş bulmalarını”, “tutumlu” olmalarını, iş imkânı sağlayacak bir alanda diploma almalarını ve sağlam varlıklarda daha düşük fiyatlar umarak piyasada aktif kalmalarını tavsiye etti. Efsanevi trader, genç nesillere öğrenci borcundan kaçınmalarını tavsiye ederken şunları söyledi:

Üniversite diploması almak büyük oranda abartılıyor. Yetenekli bir şekilde ticarete girmek oldukça meşru bir kariyer yoludur.

Brandt, bir bütün olarak kripto pazarının konumunun bazen tartışmalı olabileceğini belirtti. “Bence kripto paralar hala kanıtlanmadı” diyen Brandt, yatırımcıların “shitcoin’lerden” ve “jpg’ler” olarak nitelendirdiği NFT’lerden uzak kalması gerektiğini tavsiye ediyor. Brandt, yatırımcılarının gelirlerinin bir kısmını BTC’yi elinde tutmaya ve fiyat düşüşleri sırasında satın almaya devam etmeye ayırması gerektiğini de düşünüyor.

Brandt: Pozisyon açmak bir fikir değildir

Brandt, elinde uzun süredir Bitcoin tutanlara yönelik olduğu düşünülen bir açıklamada da bulundu. “Bir pozisyon bir fikir değildir. Bir görüşün (güçlü olsa bile) bir pozisyonda tezahür etmesine gerek yoktur. Birinin fikrinin tersi bir pozisyona sahip olmak mümkündür,” ifadelerini kullandı. Z ve Y kuşağının bu konuda ne düşündüğünü merak ettiğini belirtti.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.