Bitcoin’in 40.000 Doları Kırmasının Ardından Analistler Ne Diyor?

Bitcoin’in 40.000 Doları Kırmasının Ardından Analistler Ne Diyor?

Bitcoin nihayet 12 haftalık düşüş trendini kırmış görünüyor. Hafta sonu boyunca güçlü bir performansın ardından olumlu duygular geri dönüyor. Öte yandan stratejist Lyn Alden, 2022’de Bitcoin konusunda özellikle yükseliş eğiliminde olmadığını söylüyor ve BTC’nin hala bir kapitülasyon olayına duyarlı olduğu konusunda uyarıyor. Detaylar Kriptoks.com’da.

Bitcoin düşüş trendini kırdı

BTC Cuma günü %11’lik bir yükseliş ile günü 41.600 dolardan kapattı. Cumartesi günü aktivitenin daralması ve %0,6 düşüşle kapanmasına rağmen, Pazar ve Pazartesi yükseliş formunun devamını gördü. Crypto YouTuber Lark Davis, hafta sonu fiyat hareketinin 2021 Kasım ortasından bu yana yürürlükte olan düşüş trendini kırdığını kaydetti. Kripto piyasaları 2022’ye gergin bir başlangıç ​​yaptı. Bitcoin %30 değer kaybı yaşadı. Dönüm noktası 23 Ocak’ta BTC yükselmeye başladığında geldi. Bununla birlikte, küçük mum gövdeleri, boğaların belirgin bir inanç eksikliği olduğunu ortaya koydu. Cuma gününe kadar, boğalar belirleyici bir hamle yaptı, fiyatı 37.300 dolardan 41.800 dolara yükseltti ve günü en üstten 41.600 dolardan biraz aşağı kapattı. Bu olayda, Korku ve Açgözlülük Endeksi‘ne göre aşırı korku olarak sınıflandırılan 20’lik bir derecelendirme bugün tarafsız bölgeden çok uzak olmayan 45’e yükseldi.

Soru şu ki, bu büyük bir trend dönüşünün başlangıcı mı? Davis’in Göreceli Güç Endeksi (RSI) analizine göre, işaretler olumlu görünüyor. RSI düşüş trendinde hafta sonu çok daha yüksek bir ivme ile bir kırılma kaydetti. Davis, bunun en son 2021 yılının Temmuz ayının ortalarında gerçekleştiğine dikkat çekiyor, bunu tüm zamanların en yüksek seviyeleri de dahil olmak üzere %130’luk bir fiyat rallisi izledi. Davis şöyle diyor:

Şimdi %130 fiyat rallisi görecek miyiz? Bu harika olurdu, kim bilir? Ancak açık olan şu ki, bu düşüş trendinden kesinlikle çıktık ve bu RSI düşüş trendlerini daha önce kırdığımızda, büyük bir fiyat rallisinden hemen önce geldiler.

Bitcoin için sırada ne var? Teknikler bir geri dönüşü desteklese de, temel tarafta ne olacak? Son zamanlarda, El Salvador‘un adımlarını takiben, Bitcoin’i benimseyecek başka bir ülkeden söz ediliyor. Bu cephede başka bir haber yokken, söylentiler bir sonrakinin bir Latin Amerika ülkesi olacağını öne sürüyor. Panama, Paraguay ve Guatemala, hakkında dedikodu yapılan isimler arasında. Bununla birlikte, Birleşik Devletler’de Bitcoin’i kabul etmek için konvansiyonu çiğnemeye hazırlanan bir eyalet hakkında söylentiler var. Analist Dennis Porter, bir eyalet BTC’yi benimserse, Bitcoin’in 100.000 dolara ulaşacağını söyledi. Porter daha sonra daha fazla devletin takip edeceğini söyledi.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.