Bitcoin İçin Mayıs Tahminleri Çıktı: Bu Seviyeler Bekleniyor!

Bitcoin İçin Mayıs Tahminleri Çıktı: Bu Seviyeler Bekleniyor!

Lider kripto Bitcoin (BTC) günlük olarak yeni destek seviyeleri denediğinde, ayının uyanmayı kesinlikle reddettiği ve kış uykusunda kalmak istediği iddia edilebilir.

“Bitcoin için ayı eğilimi doğrulandı”

Kriptoks.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin (BTC), 4 Nisan’daki 46.598 dolardan 36.432 dolara düşerek son derece zor bir ay geçirdi. Buna ek olarak kripto uzmanı Nidhi Kolhapur, Awesome Oscillator’ün (AO), Nisan ayında başlayan ayı eğilimini doğruladığını belirtiyor.

BTC, 5 Mayıs’ta yaklaşık %7.90’lık ciddi bir düşüş yaşadı. Token güne 39.669 dolardan başladı, 36.129 dolara düştü ve sonunda 36.441 dolardan kapandı. Wu Blockchain’den bir tweet’e göre, BTC, fiyat düşüşünden sonraki bir saat içinde 120 milyon dolarlık likidite gördü. Ek olarak, Santiment istatistiklerine göre, 4 Mayıs’ta 868K olan aktif adres sayısı 5 Mayıs’ta tahmini 1,17 milyona yükseldi.

Borsa Netflow hacmi 4 Mayıs’ta -2.350’den 5 Mayıs’ta 1.492’ye yükseldi. Uzmana göre bu da BTC sahiplerinin kripto paranın fiyatı yeni destek seviyelerine düşmesi durumunda kayıplarını azaltmak isteyebileceğini gösteriyor. Basın zamanında, Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi 22 puanla ‘Aşırı korku’ hissi gösteriyordu.

Uzman, BTC Exchange Traded Products çıkışının, BTC’nin ayı piyasasından (ETP’ler) daha da etkilendiğini ifade ediyor. Arcane Research tarafından verilen en son rakamlara göre, Nisan ayında toplam 14.327 BTC çıkışı gerçekleşti ve bu, BTC ETP’leri tarihindeki en büyük aylık çıkış oldu. Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’nde sırasıyla yaklaşık 7.100 BTC ve 3.312 BTC net çekim kaydedildi. Avrupa ise Nisan 2022 itibariyle 3.974 BTC çıkışı gördü.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.