Bitcoin İçin Kritik Zamanlar: 4 Analist, Rakamları Belirledi!

Bitcoin İçin Kritik Zamanlar: 4 Analist, Rakamları Belirledi!

10 Haziran’daki %8,6 TÜFE baskısının ardından küresel ve kripto para piyasalarında satışlar arttı. Tüm bunlar, enflasyonun kalıcı bir zorluk olmaya devam ettiğini gösteriyor. Diğer yandan, Bitcoin ve altcoin’ler rekor düzeyde yüksek enflasyon eşliğinde satılıyor. Ancak yatırımcılar hala BTC’nin konsolide olmasını bekliyor.

Bitcoin, 30 bin dolar desteğini kırdı

Küresel finans piyasaları, Tüketici Fiyat Endeksi’nin (TÜFE) yıldan yıla, 1981’den bu yana en yüksek baskı olan %8,6’lık bir artışla gelmesinden sonra, 10 Haziran’da bir kez daha düşüş eğiliminde buluyor. Beklenenden daha sıcak olan TÜFE baskısı, Bitcoin’de 30.000 dolarlık desteğin çökmesine neden oldu. BTC fiyatı, dip alıcılar fiyatı 29.000 doların üzerine geri teklif etmeyi başarmadan önce günlük 28.852 dolara düştü.

Doların gücü, kripto paraların üzerinde ağır basıyor

Yüksek TÜFE baskısının finansal piyasaların iki kriteri olan dolar endeksi (DXY) ve S&P 500 (SPX) üzerindeki etkisine değinen il Capo of Crypto, “TÜFE sonuçlarından sonra, DXY yükselmeye devam ediyor ve SPX serbest düşüşe devam ediyor.”

Piyasa analisti Kevin Svenson ayrıca Fed’in enflasyonu kontrol edememesinin önümüzdeki yıl için dalgalı fiyat hareketlerine dönüşebileceğini söylüyor.

With inflation, at 8.6% that means increased rate hikes are likely. $DXY is going parabolic. #BTC and most asset classes are likely going to have to deal with lots of ranging at the lows. Sideways for a year possibly. Instant recovery is not likely.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.