Bitcoin İçin Korkutan Fraktal: Bu Seviyeler Görülebilir!

Bitcoin İçin Korkutan Fraktal: Bu Seviyeler Görülebilir!

Kripto analisti Akash Girimath’a göre, lider kripto Bitcoin (BTC) fiyatı, daha düşük bir zaman diliminde bir ayı bayrağı fraktal oluşumu gösteriyor. Analist, haftalık olarak 30.000 dolarlık psikolojik seviyenin altına düşülmesinin, ayıların durumuna daha fazla yardımcı olacağını belirtiyor. Analiste göre lider kripto 52.000 doların üzerine çıkmayı başarabilirse, makro ayı görünümü geçersiz kılınabilir. Akash Girimath’ın Bitcoin analizini okuyucularımız için hazırladık.

“Fraktal oluşumu nedeniyle ayı trendi BTC’yi köşede bekliyor”

Bitcoin fiyatı bir fraktal oluşturuyor ve bu da ayı trendinin köşede olduğunu gösteriyor. Bu yeni gelişme, BTC için makro ayı tezini daha da güçlendiriyor. Bitcoin fiyatı, 6 Mayıs’ta formasyonun alt trend çizgisini kırdığı için bir ayı bayrağı kurulumunu onayladı. Aynı zamanda bu hareket, bir haftada %36’lık bir çöküşü tetikledi.

Bir zoom out (uzaktan bakıldığında) yapıldığında, BTC’nin 10 Kasım 2021 ve 24 Ocak 2022 arasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan 32.837 dolara düşüşünün, modelin bayrak direğini oluşturduğunu gösteriyor.

“Model, Bitcoin için %30’luk bir düşüş öngörüyor”

Kriptoks.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere bu flaş çöküşün ardından, Bitcoin fiyatı 14 Ocak ve 22 Mayıs arasında daha yüksek dipler ve daha yüksek zirveler şeklinde konsolide edildi ve bayrak olarak bilinen yükselen paralel benzeri bir yapı oluşturdu.

Bu teknik oluşum, BTC fiyatının 38.305 doların altına düştüğü anda onaylanan 18.179 dolarlık bir hedef öngörüyor. Şimdiye kadar, Bitcoin fiyatı 30.000 dolarlık psikolojik seviyeyi konsolide etmek için satışını durdurdu. Bu dayanağın altına yakın bir günlük mum çubuğu, muhtemelen yaklaşık 20.000 dolarlık hedefte daha fazla düşüşü tetikleyecek.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.