Bitcoin İçin Kırmızı Alarm: Bu CME Boşluğuna Düşebilir!

Bitcoin İçin Kırmızı Alarm: Bu CME Boşluğuna Düşebilir!

Analistler, kısa vadede BTC fiyat hareketini 44.500 dolara geri çekebilecek faktörlerin iş başında olduğunu ortaya koyuyor. Bitcoin (BTC)’in fiyat hareketi geçen hafta sonu CME vadeli işlem boşluğunu kapatmaya başladığından, 31 Mart’ta yaklaşan bir düzeltmenin yeni belirtilerini göstermeye başladı.

CME vadeli işlem tablosu bir açık olduğunu gösteriyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilen veriler, 31 Mart’taki Wall Street açılışının ardından Bitstamp’ta BTC/USD’nin dakikalar içinde aniden 1.000 dolar düştüğünü gösteriyor. Bitcoin / USD paritesi, önemli kazanımların ardından daha düşük seviyelerin yeniden test edilmesi çağrılarının ortasında, haftanın başlarında 48.000 doları destek olarak sağlamlaştırmayı başaramadıktan sonra değişti.

Yazım sırasında Bitcoin, 27 Mart gecesinden bu yana en düşük seviyelerine ulaşarak 46 bin doların biraz aşağısında işlem görüyor. CME vadeli işlem tablosu incelendiğinde, kısa vadeli fiyat performansının geçen hafta sonundan kalan bir “açık” şeklinde aşağı yönlü bir hedefi olabileceğini gösteriyor. Bitcoin’in CME vadeli işlemleri 25 Mart’ta 44.650 dolar civarında işlem görmesine rağmen 28 Mart’ta 46.725 dolardan açıldı.

Analistlerin Bitcoin hakkındaki fiyat tahminleri nasıl?

Uzmanlara göre söz konusu açık, tarihsel emsallere dayanarak çok iyi doldurulabilir. Bu da Bitcoin’in 2.000 dolarlık bir düşüş daha yaşayacağı anlamına geliyor. Bununla birlikte, CivEkonom adlı popüler Twitter kullanıcısı, Bitcoin (BTC)’ geçen yıl 52.000 ile 54.000 dolar arasında gizli bir önceki açığın hala aynı kaldığını belirtiyor. Popüler Twitter kullanıcısı konuya ilişkin olarak şunları belirtiyor:

CME Bitcoin vadeli işlemlerinde boşluklar her zaman doldurulur.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.