Bitcoin İçin Çok Konuşulacak Tahminler: 14 Bin Dolar da Var!

Bitcoin İçin Çok Konuşulacak Tahminler: 14 Bin Dolar da Var!

CryptoQuant’a katkıda bulunan analist, Bitcoin (BTC)’nin şu anda istekli alıcılar için aptalca bir yatırım olduğunu savunuyor. Buna ilaveten araştırmalar, Bitcoin’in bu yıl mevcut seviyelerden %50’nin üzerinde düşebileceği bir ‘döngü dibi’ ile karşı karşıya olduğunu iddia ediyor.

2022, Bitcoin (BTC)’nin ‘teslim olma’ yılı mı?

1 Haziran’daki bir Twitter ileti dizisinde, on-chain analitik platformu CryptoQuant’a katkıda bulunan Venturefounder takma adlı analist, 2022’yi Bitcoin’in ‘teslim olma’ yılı olarak tahmin ediyor. Analist, Bitcoin’in yarılanma döngülerini (halving) içeren tarihsel kalıplara dayanarak bu yılın, mevcut dört yıllık döngünün ayı piyasası kara koyunu olması gerektiğini söylüyor ve şu değerlendirmeyi yapıyor:

Tıpkı 2018 ve ayı piyasası gibi, BTC’de 2022’de bir noktada kendisine bir makro taban bulmalı ve tüm zamanların en yüksek seviyelerinden önceki düşüşleri hesaplarsak, bu 14.000 ile 21.000 dolar arasında herhangi bir yerde olabilir.

Venturefounder’a göre Bitcoin’in izleyeceği rota

Bir tweet’inde, “Bir sonraki Bitcoin yarılanmasına 670 gün kaldı, geçmiş döngülere kıyasla BTC performansına zamanında geldik” diyen Venturefounder, şu tahminlerde bulunuyor:

Önümüzdeki 670 gün içinde, BTC önümüzdeki 6 ayda teslim olacak ve döngünün dibine vuracak (14-21 bin dolar), ardından 2023’ün çoğunda 28-40 bin dolar civarında dalgalanacak ve bir sonraki yarılanmaya kadar tekrar yaklaşık 40 bin dolar olacak.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.