Bitcoin’i Eleştiren Kriz Kahini Uyardı: En Kötüsü Geliyor!

Bitcoin’i Eleştiren Kriz Kahini Uyardı: En Kötüsü Geliyor!

2000’lerin başlangıcındaki ABD krizlerini önceden tahminden eden Bitcoin karşıtı, yeni kehanetinde “en kötüsü geliyor” dedi.

Nouriel Roubini’in 2021’de söyledikleri

2021’in başlarında madenciliğin sebep olduğu devasa kirliğe dikkat çeken Nouriel Roubini, çöküş felaketi konusunda uyarıyor. Uzman, o dönemde Twitter’dan Bitcoin hakkında yazdıklarıyla tanınmaktadır. İşte Nouriel Roubini’in 2021 başlarında Bitcoin için söyledikleri:

Bitcoin (BTC) iki günde yüzde 25 düşüşle 41.000 dolardan 31.000 dolara geriledi. 24 saatte yüzde 15 düştü. İnsanlık tarihindeki en spekülatif, riskli, dolandırıcılık içeren ve manipüle edilen sözde varlık. Madenciliğin sebep olduğu devasa kirlilik dikkate alındığında gerçek değeri hala negatif, sıfır bile değil. Berbat bir çevre felaketi!

Bitcoin karşıtı Fed kaynaklı çöküş kehanetini duyurdu

Kıyamet ekonomisti şimdi ölümcül bir enflasyon, işsizlik ve daralan üretim, uzmanın başlıca endişeleri arasında. Roubini’ye göre, Fed’in şahin kararları nedeniyle önümüzde dönemlerde hisse senetlerinin %35 daha düştüğünü görebiliriz.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.