Bitcoin Geri Döndü: 5 Bin Dolarlık Ralli Yaptı!

Bitcoin, diğer kripto para birimleri ve borsaların geri kalanıyla birlikte yükseldi. BTC fiyatı 37.300 dolardan başlayan yükselişini 41.913 dolara kadar çıkardı. Yazım sırasında BTC, 41 bin doların üzerinde yer alıyor. Son yükseliş hareketiyle birlikte BTC yaklaşık 5 bin dolar arttı.

Bitcoin bugün 41.000 doların üzerinde işlem görüyor.Lider kripto para birimi neredeyse iki haftadır 30.000 dolar aralığında işlem görüyor.Diğer kripto paralar, hisse senetleri ve emtialar da güçlü bir gün geçiriyor.

Bitcoin, günde yaklaşık %10 artışla 41.000 doları kırdı. Diğer kripto para birimleri ve varlık sınıfları bugün de güç gösteriyor. Kriptoks.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

Bitcoin fiyatı 41 bin doları da kırdı!

Bitcoin 41.000 doların üzerine çıktı ve hala basın zamanında bu seviyenin üzerinde oturuyor.  CoinGecko’ya göre Bitcoin, basın zamanında 41.450 dolardan işlem görüyor. BTC iki haftadır mevcut seviyelerine ulaşmadı. Toplam 1.9 trilyon dolarlık kripto para piyasa değerinin %41’inden fazlasını oluşturan Bitcoin’in kazançları, geçen yıl 10 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 69.000 dolardan bu yana %42’nin üzerinde bir düşüşe rağmen bugün %10’u aştı.  Ethereum ve Solana gibi diğer önemli Katman 1 kripto paraları da bugün yükselişte. 

Toplam kripto para piyasası değeri, son 24 saat içinde yaklaşık 100 milyar dolar kazandı. Bu, geçen Kasım ayından bu yana 1,4 trilyon dolarlık piyasa değerinin silinmesinden sonra geliyor. Diğer varlık sınıfları da bugün güç gösteriyor. Bu yıl kripto piyasasının yanı sıra düşüş yaşayan Amerika Birleşik Devletleri borsası da bugün hafifçe toparlandı ve ardından teknoloji ağırlıklı Nasdaq yaklaşık %0,75 arttı (yine de bu yıl şu ana kadar %10 düştü). 

Kripto para birimleri ile ilgili hisse senetleri de yükseliyor!

Petrol ve altın gibi emtialar da bugün fiyat artışı görüyor ve birincisi 2014’ten bu yana en yüksek fiyatlarına ulaştı.  Kripto para birimleri ile ilgili hisse senetleri, geçtiğimiz haftalardaki daha geniş fiyat düşüşleri sırasında ciddi şekilde acı çektikten sonra bugün yükseldi. Örnek olarak; Coinbase hissesinde yaklaşık %6, Block’ta %4’ün üzerinde ve MicroStrategy’de %11’in üzerinde artış var. 

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.