Bitcoin Fiyatı Serbest Düşüşte: İzlenecek Seviyeler Belli Oldu!

Bitcoin Fiyatı Serbest Düşüşte: İzlenecek Seviyeler Belli Oldu!

BTC fiyatının 40.000 doların altına düşmesine rağmen, kripto analisti Yashu Gola’ya göre, birkaç teknik ve on-chain gösterge yükseliş gösteriyor. Bitcoin fiyatındaki son hareketleri ve  Yashu Gola’nın metrik analizlerini Kriptoks.com okuyucuları için hazırladık.

Petrol yükselirken, Bitcoin 40 bin doların altına geri döndü

Bitcoin (BTC), geçen hafta elde ettiği tüm kazançlardan vazgeçerek, Mart ayında 38.000 doların altına düştü. Kayıplar, temel olarak, uluslararası petrol karşılaştırma ölçütü Brent ham petrolünün 7 Mart başında neredeyse 139 dolara yükselmesiyle 2008’den bu yana görülen en yüksek seviye olan risk altındaki piyasalardaki satışlardan kaynaklandı.

Bununla birlikte, Bitcoin’in devam eden piyasa oynaklığına karşı bir koruma sağlayamaması, Pazartesi günü Nasdaq Composite ile korelasyon katsayısının 0,87’ye ulaşmasıyla ‘güvenli liman’ statüsü hakkında şüpheler uyandırdı.

Tersine, Bitcoin’in en büyük rakibi altınla korelasyonu eksi 0,38 oldu ve devam eden piyasa kargaşası sırasında büyük ölçüde birbirlerine zıt hareket ettiklerinin altını çizdi. Konuya ilişki olarak Goldman Sachs’ın kıdemli başkanı Lloyd Blankfein, şu paylaşımı yaptı:

Kripto hakkında açık fikirli olmak, ancak artan ABD doları ve hükümetlerin belirli koşullar altında hesapları dondurabileceği ve ödemeleri engelleyebileceğine dair keskin hatırlatma göz önüne alındığında, kriptonun şimdi bir anının olacağını düşünmüyor musunuz? Şimdiye kadar fiyatta göremedik…

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.