Bitcoin Fiyatı Madencilik Maliyetinin Altında! Bu Ne Demek?

Bitcoin Fiyatı Madencilik Maliyetinin Altında! Bu Ne Demek?

Bu hafta, zaten olumsuz fiyat hareketi ile stresli olan Bitcoin yatırımcıları için kabustu. Cumartesi günü, Bitcoin 19.000 dolara düştükten sonra potansiyel olarak yeni bir dip için kapıları açıyor. Bu esnada, yeni BTC madenciliği verileri de aynı duyguyu destekliyor.

Bitcoin fiyatı, madencilik maliyetlerinin altına düştü

Bu arada, bu yeni fiyat seviyesi, normu çeşitli biçimlerde kırmak anlamına geliyor. 19.393 dolar civarındaki mevcut fiyat, 2020 ATH’si olan 19.700 doların çok altında. Ayrıca, bu fiyat hareketiyle 200 haftalık hareketli ortalama da ihlal edildi.

Son veriler, BTC cari fiyatının madencilik harcamalarına daha yakın olduğunu gösteriyor. Bu da küçük ölçekli madencilerin madenciliğe devam etmesinin daha zor olduğu anlamına geliyor. Bu aynı zamanda mevcut senaryoda Bitcoin’in gerçek değerine daha fazla ışık tutuyor. Bir Bitcoin analisti olan Doctor Profit, durumu ortalama madenciler için sürdürülemez olarak nitelendiriyor:

Bitcoin şu anda üretim maliyeti seviyesinin altında işlem görüyor. Ortalama madenciler için sürdürülebilir değil. Kazandıklarından daha fazlasını ödüyorlar.

Bu durum madencileri nasıl etkileyecek?

Ancak daha da önemlisi, bunun Bitcoin tabanını bulmanın açık bir işareti olabileceği söyleniyor. Bitcoin fiyatının tam olarak ne zaman geri dönebileceği net olmasa da, tarihsel veriler olumlu sonuçlar ortaya koyuyor.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.