Bitcoin Fiyatı, Bu Haberle Düşüyor! Neler Oluyor?

Bitcoin fiyatı, Rusya ve Ukrayna arasında yaklaşmakta olan bir savaş söylentileriyle düşüyor. Gerilim, Rus işgaline karşı ABD ve NATO’yu da içeriyor. Kriptoks.com olarak gelişmeleri ve fiyattaki değişimleri aktarıyoruz…

Ukrayna ve Rusya arasındaki gerilim, doruk noktasına ulaştı

Ülkeler arasındaki sorunlar son aylarda yeniden tırmandı, ancak bu Cuma doruk noktasına ulaştı. ABD’li bir sekreter, Ukrayna’nın bölgeye F-15 savaş uçakları göndermesinin ardından Rusya’nın her an Ukrayna’yı işgal edebileceğini açıkladı. Komşu ülkeler, Putin’in komşusunu istila etmeme konusundaki düşüncelerine rağmen, Rusya’nın sınırlarını askerlerle güçlendirdiğini gördü.

Büyükelçilikler bölgeye seyahati yasaklamaya başladı, Japonya ve ABD vatandaşlarından Ukrayna’yı derhal terk etmelerini istedi. Güney Kore, hem söz konusu ülkeleri hem de İngiltere gibi diğer Avrupa ülkelerin ziyaret edilmemesi konusunda da bir uyarı yayınladı. Kıvılcım, Beyaz Saray ulusal güvenlik danışmanı Jake Sullivan’ın Cuma öğleden sonra Rusya’nın Ukrayna’ya “her an” saldırabileceği konusunda uyardığı sırada geldi.

Bitcoin fiyatı ve diğer varlıklar değişim yaşadı

ABD hisse senetleri düşüş yaşarken; petrol vadeli işlemleri, yüzde 4.47 artarak yedi yılın en yüksek seviyesine ulaştı ve ham petrol varil başına 100 dolara ulaştı. Geleneksel güvenli liman varlıklarına yönelik satın alma ilgisi altın, ABD doları ve Japon yenini yükseltti. Bitcoin bu duruma son 24 saatte yüzde 3’lük düşüşle tepki verdi ve 42.178 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatte BNB yüzde 3, XRP yüzde 6.8, ADA yüzde 7.9 ve SOL yüzde 9.5 düştü. Ethereum 3.000 doların altına indi ve 2.923 dolardan el değiştiriyor.

Elbette bölgede bir savaşın çıkıp çıkmayacağı veya ne kadar büyük olacağı belli değil, ancak bu varsayım, yatırımcıları değer deposu aramaya yöneltti. Rusya’nın Ukrayna’yı işgal edeceği söylentilerinin ardından Bitcoin’in düşmesiyle altın hayranlığı ve BTC düşmanlığıyla tanınan Peter Schiff, yalnızca altının güvenli liman olduğunu söyledi. Şu anda tüm piyasa, Bitcoin düşüşünü yakından takip ediyor.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.