Bitcoin Fena Düştü! Analistler: Hafta Sonu Bunları Bekleyin

Bitcoin Fena Düştü! Analistler: Hafta Sonu Bunları Bekleyin

4 Mart’ta Bitcoin (BTC) ve daha geniş kripto para piyasası için volatil bir fiyat hareketi görüldü. Ukrayna’da devam eden çatışmadan kaynaklanan küresel ekonomik serpintinin, dünyanın finansal piyasalarının çoğunluğu üzerinde ağır bir yük oluşturduğu düşünülüyor. BTC, satış dalgası sonucu Binance’te 38.400 dolara kadar geriledi. Peki, hafta sonuna girerken yatırımcıların neleri beklemesi gerekiyor? Kriptoks.com olarak detayları aktarıyoruz…

Rekt Capital: Bitcoin için 43.100 dolar önemli

Dünya artan bir ekonomik belirsizlik dönemiyle karşı karşıya kalırken, genel kripto para piyasasında yüzde 4’lük bir kayıp yaşandı. BTC, yazım sırasında yüzde 5.4’lük bir düşüş ile 39.127 dolardan işlem görüyor. Analist Rekt Capital’e göre 43.100 dolar BTC için önemli bir seviye çünkü Bitcoin haftalık seansta en son bu seviyenin altında kapanış yaptığında, “fiyat kırmızı 38.000 dolarlık alanda reddedildi”. Rekt Capital, aşağıdaki grafiğe dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı:

Siyahın 43.100 dolarda haftalık kapanışının ardından, BTC muhtemelen benzer bir fiyat yörüngesi için kendisini konumlandırıyor olabilir.

Traderlar, “50-MA’yi yakından takip edin” diyor

Bağımsız piyasa analisti Scott Melker, traderların göz önünde bulundurması gereken teknik göstergelere ilişkin daha fazla bilgi sağladı. Melker aşağıdaki grafiği yayınladı ve 50 günlük hareketli ortalamanın (50 MA) önemini vurguladı. Uzmana göre insanlar ve botlar, tutacağını görmek için her gün 50 MA’yı izliyor. Bu noktada bazı tekliflerin olduğunu belirten analiste göre “bilmeyenler için fiyatın altındaki mavi çizgi budur.”

Başka bir bağımsız piyasa analisti olan Michaël van de Poppe, BTC fiyatının hafta sonu toparlanma aşamasına geçmesi durumunda göz önünde bulundurulması gereken bir dizi önemli direnç bölgesi sundu. Van de Poppe aşağıdaki grafiği yayınladı ve “Ukrayna çevresindeki gerilimler arttıkça Bitcoin düzeliyor ve altın hızla yükselirken korku da artıyor” dedi. Analist, “Bir sıçrama görebiliriz, eğer görürsek, potansiyel bir direnç noktası olarak 43.100 dolar ve 43.500 dolara bakıyorum. Genel olarak volatil piyasalarda, altcoin’ler de düşüyor,” ifadelerini kullandı.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.