Bitcoin, Ethereum ve XRP: Sıradaki Seanslarda Bu Seviyeler!

Bitcoin, Ethereum ve XRP: Sıradaki Seanslarda Bu Seviyeler!

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve diğer kripto para birimleri, hala doların baskısı altında olan Ripple (XRP) dışında yükselişler görüyor. Bununla birlikte, diğer tüm büyük kripto para birimleri, Facebook’un sürpriz yaparak ve piyasalarda rahat bir nefes almasından sonra toparlanıyor. Apple dün geceki kapanıştan sonra yükselişte. Apple’ın kazançlarının başka bir yüksek kapanış için pozitif olması önemli olacak. Bu da yatırımcıların devam etmesini ve önümüzdeki hafta sağlam kazançlarla trendi takip etmesini sağlayacak. Kriptoks.com olarak, Bitcoin, Ethereum ve Ripple fiyatını etkileyen faktörleri, beklenen seviyeleri ve fiyat analizlerini aktarıyoruz.

Apple sürpriz yaparsa, Bitcoin fiyatı 40.000 doların üzerine çıkacak

Bitcoin (BTC) fiyatının bu kazanç sezonunda Nasdaq ile çok ilişkili olduğu inkar edilemez. Nasdaq, Salı günü Alphabet kazançlarından sonra çöktüğünde, Bitcoin, kaçırılan kazançlar nedeniyle piyasa değerinin yaklaşık yüzde 5’inden fazlasını kaybederek bir düşüş eğilimi yaşadı. Yatırımcılar salı günü, Facebook’un kazançlarının şaşırtıcı bir şekilde yukarı yönlü çıkmasıyla, ABD kapanış zilinden sonra benzer bir grafiğe tanık oldu. BTC fiyatı, aylık S1’in üzerinde 39.099 dolarlık bir kapanışla kazanç elde etmeyi başardı. BTC fiyatı bu nedenle yeni işlem gününde bir patlama yaparak çıkacak. Gün boyunca BTC satın alan yatırımcıların ve boğaların 39.780 dolar seviyesini savunmaya çalışan ayılardan daha ağır bastığını ve boğaların 40.000 doların üzerine çıkmasını önlediğini görebiliriz..

Nasdaq ve Apple ile olan korelasyon, BTC fiyatını 40.000 doların üzerine çıkaracak olan arka rüzgarın yayılma etkisi olacağı için çok önemli olacak. 55 günlük Basit Hareketli Ortalama’yı (SMA) geçerek bu hafta sonu 42.000 olara ulaştı. Aşağı yönlü risk, bahsedilen Apple kazançlarıyla birlikte gelir. Apple, Alphabet’in yaptığı gibi yüzde 10 düşerse, şiddetli bir ters rüzgarın BTC fiyatını 38.073 dolardaki temel seviyeye itmesini bekleyebiliriz. Bu seviye kırılırsa, 36.709 dolara daha fazla düşüş görülebilir. Herhangi bir jeopolitik konuda daha fazla olumsuz haber eklenirse, 32.650 dolara doğru bir hızlanma olması muhtemeldir.

Ethereum fiyatı, 3.000 dolar seviyesini kırarak, 3.500 dolara çıkışın yollarını arıyor

Ethereum (ETH) fiyatı, yatırımcıların Facebook kazançları üzerinde iyi bir ruh hali içinde olması ve piyasalarda bir risk dalgasını tetiklemesi nedeniyle iki günlük bir kazanç sağladı. Daha fazla olumlu haber geldikçe, Ethereum fiyatının gün boyunca yükselişine devam etmesi muhtemel. ETH fiyatı bu nedenle en az iki günlük bir kazanç serisi kaydetmeyi hedefliyor. Kuyruk risklerinin azalması ve satın alma talebinin güçlenen doları aşmasıyla, daha fazla jeopolitik haber arka plana geçtikçe, bu eğilimi hafta sonuna kadar sürdürmeye çalışıyor. Ethereum ivmesini devam ettirirse, boğalar 55 günlük SMA’yı 3.018 dolardan delip geçerken üstel bir hareketin ortaya çıkmasını ve 200 günlük SMA’ya doğru 3.500 dolara doğru büyük bir bacak görmeyi bekleyin. Bu, ETH fiyatı için yaklaşık yüzde 23’lük bir sıçrama anlamına geliyor.

Ethereum grafiğindeki en büyük risk, 3.018 dolara ve yakındaki 55 günlük SMA’ya karşı bir retten kaynaklanmaktadır. Ayılar, boğaların kayıplarını aldığını ve satış yapmaları gerektiği için fiyattaki aşağı yönlü baskıyı hızlandırdığını görerek bu durumu kullanacaklar. Bu, Ethereum için 2.700 dolara bir düşüş anlamına gelecektir.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.