Bitcoin, ETH Erirken Türk Yatırımcılar Bu Altcoin’lere Koştu!

Bitcoin, ETH Erirken Türk Yatırımcılar Bu Altcoin’lere Koştu!

Geçtiğimiz hafta boyunca Bitcoin ve altcoin fiyatları büyük bir volatilite yaşadı. Savaş krizi sebebiyle yatırımcılar, güvenli limanlara koşarken BTC ve diğerleri değer kaybetti. Ancak CoinGecko verilerine göre Türkiye’deki ve globaldeki yatırımcıların odağında bazı kripto para projeleri yer alıyordu. İşte detaylar…

Bitcoin ve kripto para fiyatlarında son durum

Putin’in Ukrayna topraklarında “özel bir askeri operasyon” emri vermesinden kısa bir süre sonra kripto para birimi ve finans piyasaları ciddi bir darbe aldı. Bununla birlikte, piyasalar geleceği fiyatlıyor ve Biden’ın ABD’nin herhangi bir ciddi yaptırım uygulamayacağını doğrulayan konuşmasının ardından küresel piyasalar ve kripto hızla toparlandı. Perşembe günü, Wall Street’te gün içi %7’lik bir kazanç gördü ve Cuma günü de Wall Street’in ekranlarında yeşil bir artış gördü. Bunun yerine politikacı, Rusya’ya ciddi mali yaptırımlar uygulamaya ve ülkenin “küresel ekonominin bir parçası olmak için dolar, euro, pound ve yen cinsinden iş yapma” kabiliyetini sınırlama sözü verdi.

Birincil kripto para şu anda 40 bin doların üzerine çıktıktan sonra 39.000 dolar civarında seyrediyor ki bu, çatışmadan önceki günlerden bile daha yüksek. Alternatif kripto paraların çoğu da yeşil renkteyken, kripto piyasa değeri 1,77 trilyon dolara ulaştı. Ancak bu süreçte birçok kişi BTC’lerini sattı.

Yatırımcıların odağındaki kripto paralar neler oldu?

Rusya ve Ukrayna arasındaki çatışma, kripto para piyasasını etkilese de yatırımcılar altcoin’leri araştırmaya devam etmiş gibi görünüyor. CoinGecko’nun Kriptoks.com ile paylaştığı verilere göre Türkiye’deki yatırımcılar, 19-25 Şubat 2021 haftasında en çok aşağıdaki altcoin’leri aradı:

Star Atlas DAOUniMex NetworkBaby Doge CoinBENQIParis Saint-Germain Fan TokenBone ShibaSwapBlockBankEverdomeAtletico Madrid Fan TokenMoonbeam

Dünya çapında aranılan coin’lerin başında ise  Everdome, Moonbeam, Telos, Smooth Love Potion, Fantom, Cellframe bulunuyordu. Listenin geri kalanı ise şu şekilde:

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.